Субота, 4 Лютого, 2023
ГоловнаНовиниВ Україні оновили правила виплати пільг на оплату комунальних послуг: хто та...

В Україні оновили правила виплати пільг на оплату комунальних послуг: хто та як зможе отримати

Этот материал также доступен на русском языке
З січня 2023 року змінилися правила призначення житлової субсидії. Наразі ці функції покладено на Пенсійний фонд. Багатьох цікавить питання, як виплачуватимуть пільги на оплату комуналки.

Пільги на житлово-комунальні послуги надаються виключно в готівковій формі органами Пенсійного фонду України.

Про це повідомила прес-служба відомства, посилаючись на постанову Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання у грошової формі» (в редакції постанови КМУ від 16.09.2022, № 1041).

Тим пільговикам, які до грудня 2022 року вже отримували відповідні пільги в готівковій формі, а также зверненим за наданням виплати, починаючи з грудня 2022 року, Пенсійний фонд України перерахує кошти на рахунки для виплати на оплату ». Це залежить від способу виплати, обраного одержувачем пільги.

Пенсіонерам, які до грудня 2022 року отримували пільги у грошовій безготівковій формі, виплата здійснюватиметься шляхом перерахування коштів на їхні пенсійні рахунки в уповноважених банках або через відділення АТ «Укрпошта», де людина отримує пенсію.

Громадянам, які до грудня 2022 року отримували пільги в грошовій безготівковій формі та не є пенсіонерами, кошти на виплату пільг перераховуються на їхні поточні рахунки, відкриті Пенсійним фондом України в АТ «Ощадбанк».

Про відкриття такого рахунку в банку органи Пенсійного фонду України інформують пільговика.

Щоб отримати кошти з такого рахунку, потрібно особисто звернутися до Ощадбанку для укладання договору банківського рахунку.

Якщо ж пільговик бажає отримувати кошти на виплату пільг на рахунок, відкритий в іншому банку, або через відділення АТ «Укрпошта», він повинен звернутися з відповідною заявою до територіального органу Пенсійного фонду України обраним способом:

  • особисто в будь-який сервісний центр головного управління Пенсійного фонду України (перелік діючих сервісних центрів за посиланням);
  • по пошті;
  • через особистий кабінет на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що українці зможуть отримувати нові соцвиплати за догляд.

Нове на сайті