Середа, 1 Лютого, 2023
ГоловнаНовиниАварійні відключення світла: кому насамперед даватимуть електрику – рішення Кабміну

Аварійні відключення світла: кому насамперед даватимуть електрику – рішення Кабміну

Этот материал также доступен на русском языке
Уряд систематизує процес щодо того, хто зі споживачів в першу чергу буде отримувати електроенергію.

Про це відзначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів. Глава Кабміну дав доручення міністру енергетики розробити та подати на розгляд уряду чіткі пріоритети включення електропостачання:

  • Перший пріоритет — це критична інфраструктура, зокрема об’єкти водо-, теплопостачання та лікарні.
  • Другий пріоритет — це об’єкти військово-промислового комплексу, які працюють на оборону держави.
  • Третій пріоритет — це бізнес, який виробляє критично важливі товари та продукти (наприклад, хлібопекарські та молокозаводи).
  • Четвертий пріоритет — житловий сектор.

Також Денис Шмигаль наголосив, що тільки після включення цих чотирьох зазначених груп має постачатися електроенергія на інші об’єкти: «Це справедливий підхід, який дозволить нашій країні вистояти цієї зими».

Крім того, Міністерство енергетики разом з Національною комісією, яка здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Антимонопольним комітетом та місцевою владою, за словами глави Уряду, мають розробити механізм реагування на заяви громадян та бізнесу про порушення чергових.

«Розуміємо, що таке розміщення пріоритетів може викликати питання у бізнесу. Тому розробляємо рекомендації для промислового сектора, зокрема про частковий або повний переведення діяльності підприємств в нічні зміни», — зазначив Шмигаль, додавши, що цієї зими ми постійно житимемо в умовах обмеження споживання електроенергії.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, хто з українців зможе отримувати 1800 гривень допомоги до кінця опалювального сезону.

Нове на сайті