Субота, 10 Грудня, 2022
ГоловнаНовиниЦей день в історії: які свята та важливі події відзначають 24 листопада...

Цей день в історії: які свята та важливі події відзначають 24 листопада в Україні та світі

Этот материал также доступен на русском языке
24 листопада – 328-й день року за григоріанським календарем. До кінця року лишається 37 днів.

24 листопада – Міжнародний день еволюції, який відзначає спільноту вчених з усього світу. Дату обрали на честь публікації всесвітньо відомої книги Чарльза Дарвіна “Походження видів”. Книга на той час викликала великий ажіотаж у суспільстві, бо була написана у популярно-публіцистичному, а не науковому стилі. Навіть сьогодні вона вважається одним із найзначніших творів в історії науки. Саме вона започаткувала цілу наукову теорію, яка згодом стала називатися дарвінізмом.

Ідея святкувати Міжнародний день еволюції виникла у 90-х роках минулого сторіччя. Проте офіційно його запровадили лише 2001 року після створення некомерційної організації “Програма Дня Дарвіна”. Паралельно з цим святом також відзначають Міжнародний день науки та гуманізму або День Дарвіна.

Щороку 24 листопада святкують День моржа, який у 2008 році було засновано за поданням Всесвітнього фонду дикої природи. Моржі – одні з найбільших ссавців, що у північній частині Землі. Саме наприкінці осені відбувається їхня міграція, коли вони залишають свої будинки біля Чукотського моря і вирушають до Берінгової протоки на зимування. Мета свята – привернути увагу до проблеми зменшення популяції моржів у природі.

Що сталося в Україні та світі 24 листопада

  • 1638 рік – в урочищі Маслов Став Козацька рада затверджує “Ординацію Війська Запорізького Реєстрового”;
  • 1859 – опублікована книга Чарльза Дарвіна “Походження видів”;
  • 1910 рік – у Севастополі починає свою роботу офіцерська школа авіації;
  • 1974 – американо-французька експедиція в Ефіопії знаходить скелет австралопітека афарського, який назвали «Люсі»;
  • 1991 рік – у своєму будинку в Лондоні від СНІДу помирає легендарний музикант Фредді Мерк’юрі, йому було лише 45 років;
  • 1994 рік – в Україні розпочинає свою діяльність місія ОБСЄ.

Нове на сайті