Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності
Історія проведення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію бідності починається з 17 жовтня 1987 року. У той день понад сто тисяч людей зібралися на площі Трокадеро в Парижі, де 1948 року було підписано Загальну декларацію прав людини, щоб віддати данину пам’яті жертв злиднів, насильства та голоду. Присутні заявили, що бідність є порушенням прав людини і підтвердили необхідність спільними зусиллями домагатися дотримання цих прав. Відповідні заяви було вибито на пам’ятному камені, відкритому того дня. З того часу щороку люди різних рас, переконань, станів та соціального походження збираються 17 жовтня, щоб підтвердити незмінність своєї позиції та продемонструвати солідарність із незаможними. Серед фахівців є кілька методик визначення бідності. Наприклад, Світовий банк встановив, що у час міжнародна риса бідності становить 1 долар 90 центів щодня. Зараз на таку суму мешкає близько 10% населення планети, і майже половина бідних людей проживає у країнах Африки.
Що сталося в Україні та світі 17 жовтня
- 1113 — збудовано Києво-Михайлівський Золотоверхий собор (зруйнований у 1934).
- 1660 — Слободищенський трактат — договір між гетьманом Юрієм Хмельницьким та Річчю Посполитою.
- 1967 — у Великій Британії опублікували “Акт про аборт” (“Abortion Act”), який розпочав легалізацію в Західній Європі штучного переривання вагітності (вже узаконеного на той час у соціалістичних країнах).
- 1990 — у Києві на площі Жовтневої революції завершилося голодування студентів, які домоглися від Верховної Ради УРСР ухвалення постанови про виконання їхніх політичних вимог.