Незважаючи на війну, багато хто з нас намагається жартувати, з’являються нові анекдоти та «солоні» фрази. Адже сміх – це найкраща терапія проти страху та зневіри. Як сказав Марк Твен, світ уцілів, бо сміявся. Обов’язково вціліємо і ми, якщо не втратимо почуття гумору та здатності оптимістично сприймати життя.
Якщо говорити серйозно, то сміх – це не просто емоція. Він здатний навіть лікувати та запобігати появі нервових розладів. Крім того, під час сміху мозок отримує більше кисню, послаблюється м’язова напруга та знижуються болючі відчуття. Усміхнені люди почуваються щасливішими. Ті ж, хто постійно незадоволений, посилають своєму мозку негативні сигнали і, зрештою, відчувають пригніченість, зневіру та тривогу.
1. Починайте день з посмішки – підійдіть до дзеркала і посміхніться собі. Це активізує відповідні м’язи та прожене поганий настрій.
2. Обов’язково дивіться комедії і не бійтеся реготати в голос – це чудова анестезія для вашого організму. Корисно також голосно сміятися і без особливої причини – одному або з кимось, оскільки сміхотерапія допомагає долати будь-які кризові ситуації.
3. Заведіть щоденник і записуйте в нього все, що сталося з вами кумедного чи смішного. Можна підключити до цього членів сім’ї та знайомих. Пізніше можна перечитувати щоденник, щоб відволіктися від стрічки військових новин та підняти собі настрій.
Щоправда, багато хто сьогодні скаже, війна – не привід для жартів. Але це й не привід опускати руки і засмучуватися.
Як вважають психологи, з хутро – це зброя: жарти допомагають нам висловити зневагу до спільного ворога, піднімати дух і наближати перемогу. І ці важкі дні війни ми все одно знаходимо привід для підняття настрою один одному. Дозвольте собі трохи розслабитися, і посміхнутися разом з нами .
Під час тривоги мешканцям Ізраїлю, в будинках яких не було притулків, рекомендували виходити на сходовий майданчик – там було безпечніше. Так ось, з’ясувалося, що ці моменти вкрай корисні – всі сусіди, які до того часу не знали один одного, змогли перезнайомитися та потоваришувати. Під час таких вимушених зборів народився відомий в Ізраїлі жарт: «Не знаю, що страшніше під час сирени: залишитися в квартирі чи вийти на сходову клітку і зустріти голову будинку, якому не платив півроку».
У Німеччині з 2005 року існує Німецький інститут гумору, який був відкритий у Лейпцигу. Він займається тим, що за допомогою сміху та гумору дає людям можливість вирішувати конфлікти, спілкуватися і навіть позбавлятися хвороб. Його співробітники переконані, що у житті завжди знайдеться привід для сміху. Потрібно лише подивитися на всі боки.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…