У Пенсійному фонді нагадали, що обов’язково треба зробити, щоби не втратити гроші.
Пенсіонер після працевлаштування має протягом 10 днів повідомити про це Пенсійний фонд. Якщо зробити це не вчасно, може виникнути так звана переплата пенсії – це виплата, що перевищує передбачений розмір. Це може статися, оскільки працевлаштування пенсіонера впливає на його право на отримання різноманітних доплат, надбавок та підвищення. Йдеться, зокрема, про втрату права на доплати зі збільшенням прожиткового мінімуму для громадян, які втратили працездатність, при отриманні надбавок за утримання дитини до 18 років, при отриманні пенсії за вислугу років.
Якщо така переплата виникає, надлишок коштів стягується з пенсіонера на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду або у судовому порядку. Це стягнення є законним, воно прописане в ч. 1 ст. 50 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Щоб уникнути цієї ситуації, необхідно звернутись до ПФУ. Причому зробити це можна, не виходячи з дому, надавши потрібну інформацію онлайн. Для цього потрібно зробити наступні кроки:
- увійдіть на веб-портал за допомогою кваліфікованого електронного підпису або ID-банкінгу ;
- у лівому бічному меню виберіть пункт «Пенсіонерам» — «Заява на перерахунок пенсії»;
- заповніть поля заяви та підвантажте скан-копії необхідних документів;
- натисніть кнопку «Оформити заяву»;
- підпишіть заяву КЕП і надішліть її до ПФУ.
Аналогічним чином пенсіонери можуть повідомити Пенсійний фонд про звільнення з роботи.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що Оксана Жолнович зробила важливу заяву про виплату пенсій українським біженцям.