Понеділок, 5 Грудня, 2022
ГоловнаНовиниУкраїна має намір обігріватися без газу: у Нафтогазі заявили про перехід на...

Україна має намір обігріватися без газу: у Нафтогазі заявили про перехід на біопаливо

Этот материал также доступен на русском языке
Такі енергетичні проекти не потребуватимуть великої затрати коштів, адже ТЕЦ працюватимуть на місцевій сировині. Крім того, вони даватимуть роботу місцевим жителям.

В Україні мають намір із наступного року не використовувати природний газ для опалення. Такі плани цілком реальні, адже в нашій країні є великий потенціал для розвитку біоенергетики. Тобто, для опалення країни вистачить енергії від спалювання біомаси і сміття, повідомляє today.ua.

Про це заявив голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко.

За словами Вітренка, Україна може відмовитись від використання природного газу для опалення вже в наступному році. Запасів біомаси, які є в нашій країні, а також сміття, яке продукують великі міста, цілком має вистачити для забезпечення всіх українців теплом і гарячою водою у холодну пору року, вважає очільник Нафтогазу.

Як приклад він навів бурхливий розвиток біоенергетики у Житомирі. Зараз Нафтогаз допомагає цьому місту із впровадженням трьох проектів, які дозволять виробляти тепло та електроенергію з біомаси.

“Досвід Житомира показує, що в більшості випадків можна до наступного опалювального сезону перейти з природного газу на опалення, наприклад, на біомасу, сміття. Крім того, що ми вивчаємо цей позитивний досвід, ми працюємо з містом Житомир над трьома проектами, які дозволяють виробляти тепло й електроенергію з біомаси”, – каже Вітренко.

Наразі Нафтогаз допомагає впроваджувати в Житомирі три ТЕЦ загальною потужністю 50 мегават, які працюватимуть на дерев’яній трісці і твердому побутовому смітті. До побудови цих ТЕЦ залучають не лише українські кошти, але й гроші міжнародних партнерів. За словами Вітренка, нині такі проекти дуже перспективні, і вони швидко самоокупаються.

“Ми також маємо самі усвідомлювати, наскільки важливо перейти з природного газу на біомасу, альтернативні джерела, теплові насоси якомога швидше. Бо за ринкової ціни на газ термін окупності таких проектів – 2-3 місяці”, уточнив очільник Нафтогазу.

Такі енергетичні проекти не потребуватимуть великої затрати коштів, адже ТЕЦ працюватимуть на місцевій сировині. Крім того, вони даватимуть роботу місцевим жителям.

Нагадаємо, в уряді заявили про ймовірне припинення транзиту російського газу через українську ГТС в наступному році.

Нове на сайті