Як мовиться в сюжеті «Сніданку з 1+1», ще в березні з’явилася постанова, що до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється нарахування та стягнення неустойки за невчасне та/або неповне внесення плати за житлово-комунальні пише Фінанс.
Але в серпні народні депутати ухвалили закон, у якому схвалили перелік тих, з кого комунальники не можуть стягнути борг на період воєнного стану. Ці зміни відносяться в першу чергу до людей, які проживають в районах ведення бойових дій або тимчасової окупації. Саме їм держава дає відстрочку від сплати боргу, а на інших територіях це нововведення більше не діє. Але за словами голови спілки споживачів комунальних послуг Олега Попенка, якщо ваше місто було в окупації певний час, то борги, що накопичилися, саме за період тимчасової окупації можна не платити. Щоб комунальники здійснили перерахунок ваших платежів, необхідно надати довідку, яка підтверджує вашу відсутність у будинку на період окупації населеного пункту або під час проведення бойових дій у регіоні.
Її можна отримати в територіальній громаді, де ви перебували в евакуації. А ось ігнорування сплати боргів може коштувати не тільки ваших фінансів, але й майна.
«Якщо у вас є борги за житлово-комунальні послуги, є рішення суду про стягнення цих боргів, то у вас можуть заарештувати не тільки майно, але і карткові рахунки, і авто», – підкреслив Попенко.
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…