Понеділок, 3 Жовтня, 2022
ГоловнаНовиниЮнаки-студенти іноземних вишів за кордон відтепер не виїдуть - Держприкордонслужба

Юнаки-студенти іноземних вишів за кордон відтепер не виїдуть – Держприкордонслужба

Этот материал также доступен на русском языке
Дозвіл на виїзд за кордон чоловіків-студентів іноземних вишів скасували, проінформувала Держприкордонслужба. Найвище військове керівництво з 14 вересня скасувало можливість перетину українського кордону студентами-чоловіками через масові підробки документів.

Через велику кількість підроблених документів дозвіл під час військового стану виїжджати чоловікам-студентам, які навчалися за кордоном до 24 лютого, скасували.

Про це розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

«Прикордонники керуються нормами законодавства під час оформлення громадян на кордоні. Як відомо, чоловікам віком від 18 до 60 років на час воєнного стану заборонено залишати межі країни. Але є перелік винятків, хто може перетнути кордон на виїзд з України. Це чітко регламентується постановою уряду №57, яка визначає правило перетину державного кордону громадянами України», – розповів Демченко.

Він додав, що така категорія, як студенти, не підпадає під виключення цієї постанови, а отже, вони не можуть перетинати кордон на час воєнного стану. Проте раніше прикордонники випускали окрему категорію студентів. Адже на рівні рішення найвищого військового керівництва було внесено пропозицію надати дозвіл на виїзд тим студентам, які навчалися за кордоном до 24 лютого 2022 року.

«Однак останнім часом ми бачимо, що у так званих студентських каналах є певні спекуляції на студентському питанні. За липень-серпень нами було виявлено понад 600 підроблених документів, які надавали на кордоні, видаючи, що нібито людина навчається за кордоном.

У зв’язку з цим рішенням військового керівництва було прийнято відмовити у пропуску цієї категорії, тобто особам, які навчалися за кордоном до 24 лютого. Це може бути вирішено лише унормувавши питання внесення змін до ухвали уряду щодо правил перетину кордону громадянами України, чітко прописавши всі запобіжники щодо громадян, які можуть їхати за межі України на навчання», – повідомив Демченко.

Нагадаємо, що 5 вересня прес-служба Міністерства внутрішніх справ повідомила, що студенти, які навчаються за кордоном, мають право виїхати з України під час воєнного стану.

Нове на сайті