Неділя, 25 Вересня, 2022
ГоловнаНовини191-а доба війни: ворог зосереджує зусилля на встановленні повного контролю у Донецькій...

191-а доба війни: ворог зосереджує зусилля на встановленні повного контролю у Донецькій області

Этот материал также доступен на русском языке
Почалася сто дев'яносто перша доба героїчного протистояння Української нації російському військовому вторгненню. Противник продовжує зосереджувати зусилля на встановленні повного контролю за територією Донецької області та утримання окупованих районів Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської та Миколаївської областей, а також створення сприятливих умов для відновлення наступу.

Ворог завдає авіаційних та ракетних ударів по військових та цивільних об’єктах на території нашої держави.

На Волинському та Поліському напрямках ситуація залишається без істотних змін. Підрозділи збройних сил республіки продовжують виконувати завдання щодо посилення охорони ділянки білорусько-українського кордону у Брестській та Гомельській областях. Зберігається загроза завдання ракетних та авіаційних ударів з території та повітряного простору республіки Білорусь.

На Сіверському напрямку противник продовжує утримувати окремі збройні сили російської федерації у прикордонних районах Брянської та Курської областей. Ворог робив обстріли з мінометів та ствольної артилерії районів населених пунктів Пушкарі, Хренівка, Сеньківка Чернігівської області та Суходіл, Нова Слобода та Нововасилівка Сумської області.

На Слобожанському напрямку противник веде бойові дії з метою запобігання втраті контролю над зайнятими кордонами та логістичними маршрутами у Харківській області. Намагаються знайти слабкі місця в обороні наших військ та покращити тактичне становище.

На Харківському напрямку здійснював обстріли з танків, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Уди, Російські Тишки, Черкаські Тишки, Розплідник, Великі Проходи, Старий Салтов, Петрівка, Перемога, Дементіївка, Пришиб. Наніс авіаційні удари в районах населених пунктів Шестаково, Байрак, Російські Тишки та Веселе.

На Слов’янському напрямі здійснював вогняну поразку військової та цивільної інфраструктури з використанням танків, ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню в районах населених пунктів Долина, Краснопілля, Бражківка, Дібрівно.

На Донецькому напрямі ворог основні зусилля зосереджує на веденні наступальних дій на Бахмутському та Авдіївському напрямках.

На Краматорському та Новопавлівському напрямах намагається покращити тактичне становище, завдає вогневої поразки наших військ. Намагається сковувати дії підрозділів Сил оборони та не допустити їх перекидання на інші напрямки. На Краматорському напрямку робив обстріли з мінометів, танків, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Богородичне, Григорівка, Донецьке, Верхньокам’янське, Івано-Даріївка, Роздолівка, Веселе. Завдав авіаційного удару в районі населеного пункту Верхньокам’янське.

На Бахмутському напрямку ворог обстрілював з мінометів, танків, ствольної та реактивної артилерії райони населених пунктів Суха Балка, Юр’ївка, Бахмутське, Майорськ, Зайцеве, Соледар, Бахмут, Яківля, Білогорівка. Завдав авіаційних ударів у районах населених пунктів Зайцево, Весела Долина, Соледар, Бахмут, Яківлівка. Підрозділами Сил оборони було відображено наступ противника за напрямами населених пунктів Бахмутське та Бахмут, а також Весела Долина та Майорськ.

На Авдіївському напрямку супротивник здійснював обстріл з наявних видів озброєння в районах населених пунктів Красногорівка, Авдіївка, Веселе, Опитне, Водяне, Первомайське, Карлівка. Наші війська успішно відобразили настання підрозділів противника в районах населених пунктів Опитне, Первомайське та Невельське. Також було відображено штурмові дії ворога, які він намагався провести у напрямках населених пунктів Авдіївка та Красногорівка.

На Новопавлівському напрямку підрозділи супротивника здійснювали обстріли з мінометів, танків, ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню в районах населених пунктів Красногорівка, Новомихайлівка, Микільське, Пречистівка, Велика Новосілка, Богоявленка, Новомайор. Активних наступальних дій ворог не робив.

На Запорізькому напрямі активних наступальних дій ворожі підрозділи не робили.

На Південнобузькому напрямку супротивник зосереджується на обороні зайнятих раніше рубежів та позицій. Здійснював обстріл позицій наших військ та цивільної інфраструктури щодо танків, ствольної та реактивної артилерії в районах населених пунктів Степова Долина, Олександрівка, Посад-Покровське, Прибузьке, Новомиколаївка, Любомировка, Новогригорівка, Кисельівка, Первомайське, Кобзарєве, Партизанське , Шевченкове, Ольгине, Миролюбівка, Любимівка та Петрівка. Завдав авіаційних ударів у районах населених пунктів Лозове, Сухий Ставок, Велике Артакове, Хрещенівка. Був зупинений силами оборони під час наступальних дій у напрямку населеного пункту Потьомкіно.

У Чорноморській та Азовській морських зонах основні зусилля противника зосереджені на веденні розвідки та блокуванні цивільного судноплавства на північно-західній частині Чорного моря. У готовності до застосування високоточної зброї є носії крилатих ракет морського базування типу “Калібр”.

Сили оборони продовжують завдання ударів по об’єктах супротивника. Так, у населеному пункті Новоосинівка Харківської області внаслідок ефективно завданої Силами оборони вогневої поразки в ніч з 31 серпня на 01 вересня знищено склад пально-мастильних матеріалів противника. Число знищеної техніки та особового складу уточнюється. У населеному пункті Таврійськ Херсонської області, 30 серпня, за результатами вогневої поразки місця дислокації противника на фондах колишнього АТП, втрати ворога становили понад 20 одиниць озброєння та військової техніки, втрати живої сили – уточнюються.

Нове на сайті