Про це повідомляє ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області, пише agronews.ua.
Ця рослина північноамериканського походження, в Україні вперше була виявлена на Херсонщині у 50-х роках минулого століття. Ценхрус швидко поширився у південних регіонах на приморських та прибережних пісках, у піщаному степу, пасовищах, виноградниках, посівах просапних культур, газонах, вздовж доріг та засмічених місцях.
Ця небезпечна для людини травматична рослина завдяки наявності у колосків колючої обгортки з численних твердих, зрощених біля основи та спрямованих у різні боки міцних, гострих, прямих шипів. При контакті людини з колючками можливе запалення та/або роздратування у місцях уколів. Покриті шипами плоди цієї рослини ушкоджують шкіру тварин, поранять шлунково-кишковий тракт та порожнину рота.
Ценхрус пригнічує проростання насіння інших рослин. Бур’ян посухостійкий.
Головне управління Держпродспоживслужби у Запорізькій області закликає мешканців області при виявленні невеликих ізольованих вогнищ ценхрусу здійснювати механічне знищення рослин для недопущення подальшого розповсюдження насіння.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як зберегти цибулю після збирання врожаю.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…