П’ятниця, 30 Вересня, 2022
ГоловнаНовиниЯк отримати допомогу на поховання, якщо пенсіонер помер в іншій країні –...

Як отримати допомогу на поховання, якщо пенсіонер помер в іншій країні – відповідь Пенсійного фонду

Этот материал также доступен на русском языке
В Україні виплачується допомога на поховання пенсіонера, але що робити, якщо пенсіонер помер за межами країни, чи виплати і як їх отримати?

До Пенсійного фонду звернулася читачка з таким запитанням: «Здрастуйте померла бабуся в Польщі, у мене є свідчення перекладу з апостилем, скажіть чому його не приймають для допомоги на похованні? Вимагають довідку про смерть від сільради, мені її не видають, бо в мене свідчення є! Що мені робити?»

У Пенсійному фонді роз’яснили, що у тому випадку, якщо пенсіонер помер за межами України та реєстрацію смерті проведено компетентними органами іноземної держави, законодавством якої не передбачено видання зазначених довідок, заявник надає свідоцтво про смерть або інший документ, легалізований відповідно до законодавства.

Виплата допомоги на поховання провадиться органами Пенсійного фонду шляхом зарахування на поточний рахунок одержувача (особи, яка має право на отримання виплат) в уповноваженому банку.

Допомога на поховання виплачується у розмірі двомісячної пенсії померлої особи, якщо пенсіонер був військовим, то допомога на поховання виплачується у розмірі трьох пенсій, але не менше ніж п’ятиразовий розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

“Радимо звернутися за консультацією на «гарячу лінію» Контакт-центру Пенсійного фонду України: 044-281-08-70, 044-281-08-71 або через веб-портал електронних послуг https://portal.pfu.gov.ua. З деталями про отримання допомоги можна ознайомитись за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/…/rozyasnennya-pfu-yak-otrimati“, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, як в Україні отримати допомогу на поховання під час  війни.

Нове на сайті