Про праведну Ганну існує повір’я, що вона була простою жінкою і жила в Назареті разом зі своїм чоловіком. Пара була працьовитою, жила в коханні та злагоді, але у них не було дітей.
Чоловік Анни, Йоаким, вирішив, що на ньому є великий гріх, взяв аскезу і пішов у пустелю молитися. Його дружина Анна також стала в пості та молитві скорботно просити Бога про дарування їй дитини. Господь почув їхні молитви і послав їм дочку — святу Богородицю. Праведна Анна є матір’ю Діви Марії та бабусею Ісуса Христа.
Традиції та звичаї 7 серпня
У день Успіння праведної Анни, віруючі за погодою визначали, якою буде зима. Тому свято 7 серпня має ще одну назву — Анна Зимоуказівниця (Анна-Холодниця, Анна-Літня), або Анна-холодний ранок. Саме після цього свята світанки стають прохолоднішими, а ночі довшими.
Свято Успіння праведної Анни, яке припадає на 7 серпня, вважається гарним днем для проведення весілля. Пара, яка одружується цього дня, житиме в злагоді, мирі та коханні. Також цей день є вдалим для проведення обряду хрестин.
На День Ганни селяни, за традицією, готували страви з грибів та картоплі. На столі обов’язково мали бути драники.
Цього дня не можна було збирати врожай капусти на зиму. Інакше він міг просто зіпсуватись.
Що не можна робити у День святої Анни
Це свято не можна сваритися, особливо матерям і дочкам, оскільки свята Анна є покровителькою сім’ї.
7 серпня краще провести у родинному колі, зібратися за великим столом і згадати все хороше. Жінки, які не мають дітей, можуть звернутися з молитвою до святої Анни та попросити про народження малюка.
Прикмети на погоду у День святої Анни
- Теплий день — до теплої зими
- Холодний день — до суворої зими
- Калина встигла і почервоніла — осінь буде рання
- Багато комах — до раннього початку осені
- Хмарний день і дощ — до холодної та похмурої зими