Четвер, 11 Серпня, 2022
ГоловнаНове в законодавствіВ Україні змінено порядок видачі військових квитків

В Україні змінено порядок видачі військових квитків

Этот материал также доступен на русском языке
Через вторгнення Росії та повномасштабну війну в Україні триває загальна мобілізація. Українці, котрі ще не отримали військовий квиток, повинні знати, що правила його видачі змінилися.

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким вніс зміни до положення про військовий квиток. Керівниця волонтерського руху «Адвокати ЗСУ» юристка Євгенія Рябека роз’яснила, які саме зміни сталися, пише finance.ua.

Якщо раніше військовий квиток видавався виключно військовозобов’язаним, то зараз він видаватиметься і резервістам, а також усім членам інших військових формувань .

За словами Євгенії Рябеки, раніше Верховна Рада законодавчо закріпила можливість у разі критичної загрози державі миттєво залучити резервістів без мобілізації. На таких резервістів пошириться весь комплекс соціальних пільг та гарантій, передбачених для мобілізованих.

В Україні тепер також будуть видавати військові квитки під час зарахування до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищої освіти.

Раніше в Україні військові білети видавали районні військові комісаріати. Тепер на їхньому місці з’явилися центри комплектування та соціальної підтримки. Саме вони займатимуться видачею військових квитків.

Зміни зачепили й особисті дані військових: тепер вказівка по батькові стає необов’язковою.

Коли потрібно здавати військовий квиток

Якщо військовослужбовець (зокрема резервіст) виїжджає за кордон більш ніж на три місяці, він має здати військовий квиток до територіального центру комплектування та соціальної підтримки та отримати про це довідку.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, хто має право вручати повістки.

Нове на сайті