Четвер, 11 Серпня, 2022
ГоловнаГрошіОновлено актуальний перелік громад, мешканці яких мають право на допомогу від держави

Оновлено актуальний перелік громад, мешканці яких мають право на допомогу від держави

Этот материал также доступен на русском языке
Українці, які зареєстровані в громадах дев'яти регіонів, можуть отримувати допомогу від держави на проживання – 2000 гривень на дорослу та 3000 гривень на дитину та особу з інвалідністю.

Міністерство з питань інтеграції окупованих територій опублікувало відповідний перелік, на основі якого внутрішньо переміщеним особам здійснюватимуть виплати.

Нагадуємо, список не фіксований – він регулярно актуалізується.

Переглянути наказ за посиланням https://www.minre.gov.ua/doc/doc/85

Станом на 01.07.2022 року до оновленого переліку територіальних громад, які розташовані в районах проведення військових (бойових) дій або перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), входить 9 областей.

Переглянути список за посиланням https://www.minre.gov.ua/…/docs/dodatok_do_nakazu_143.pdf

Це територіальні громади Донецької (66), Харківської (51), Дніпропетровської (7), Луганської (37), Запорізької (53), Херсонської (49), Миколаївської (24), Сумської (18), Чернігівської (5) областей.

Загалом у переліку 310 громад. Усі внутрішньо переміщені особи, які перемістилися із цих громад, отримають грошову допомогу від держави.

Варто зазначити, що перелік формується за погодженням Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних та Київської міських військових адміністрацій.

У процесі визначення таких територій спираються на три ключові критерії.

Це:

  • території, що тимчасово окуповані;
  • території, що перебувають у оточенні (блокуванні);
  • території, на яких продовжуються активні бойові дії.

Якщо ви зареєстровані в будь-якій із зазначених областей, але ваша громада відсутня у цьому переліку, рекомендуємо звернутися до своєї військової адміністрації (особисто чи через гарячу лінію) та уточнити інформацію.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, що уряд виплачуватиме допомогу у розмірі 100 тисяч гривень.

Нове на сайті