Вівторок, 5 Липня, 2022
ГоловнаНовини119-та доба війни: ворог намагається вийти на адміністративні кордони Луганської області

119-та доба війни: ворог намагається вийти на адміністративні кордони Луганської області

Этот материал также доступен на русском языке
Почалася сто дев'ятнадцята доба героїчного протистояння Української нації російському військовому вторгненню. Окупанти продовжують завдавати ракетних та авіаційних ударів по об'єктах військової та цивільної інфраструктури на території України.

На Волинському та Поліському напрямах певні підрозділи збройних сил республіки Білорусі основні зусилля зосереджують на веденні розвідки, інженерному обладнанні позицій та охороні державного кордону.

На Сіверському напрямку ворог з метою демонстрації присутності утримує до трьох батальйонних тактичних груп та підрозділи повітряно-десантних військ у прикордонних районах Брянської та Курської областей. Противник обстріляв із мінометів та ствольної артилерії райони населених пунктів Середина-Буда, Миропілля Сумської області, а також населеного пункту Грем’яч Чернігівської області.

На Харківському напрямку ворог веде повітряну розвідку з метою виявлення місць дислокації наших військ. Агресор проводив інтенсивні артилерійські обстріли українських позицій поблизу Харкова, Старого Салтова, Рубіжного та Чепіля. Крім того, ворог обстріляв із ствольної та реактивної артилерії цивільну інфраструктуру в районах населених пунктів Українка, Петрівка, Шевелівка, Базаліївка та Прудянка.

На Слов’янському напрямі окупанти мають систематичну вогневу дію з метою створення умов відновлення наступу на місто Слов’янськ. Ведуть штурмові дії. Здійснюють вогненну поразку з реактивних систем залпового вогню неподалік Нової Дмитрівки, Осинівки, Курульки, Іванівки та Адамівки.

На Донецькому напрямку противник продовжує зосереджувати основні зусилля на Сєвєродонецькому та Бахмутському напрямах з метою виходу на адміністративні кордони Луганської області. Ворог намагається встановити повний контроль над містом Сєвєродонецьк, блокувати підрозділи Сил оборони в районах населених пунктів Борівське та Воронове, бойові дії продовжуються.

З метою посилення на Бахмутському напрямку противник перегрупував війська. Українські воїни на напрямі Миронівка – Семигір’я відобразили штурм у напрямку Вуглегірської ТЕС. Також зупинили наступ у напрямку Молодіжне – Катеринівка. Ворог відійшов.

На Краматорському, Авдіївському, Новопавлівському та Запорізькому напрямах противник веде бойові дії з метою сковування дій підрозділів Сил оборони та недопущення їх перекидання на загрозливі напрямки. Обстріляв райони населених пунктів Андріївка, Новодонецьке, Стара Українка та Гуляйполе. Завдав авіаційного удару поблизу Красногорівки.

На Південнобузькому напрямку супротивник зосереджує основні зусилля на недопущенні наступу наших військ. Активних дій не вів. Водночас здійснював вогневий вплив із ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню в районах населених пунктів Таврійське, Шевченкове, Кисельівка, Квітневе. Наніс авіаудари поблизу Білої Криниці.

Російський агресор продовжує блокувати цивільне судноплавство. У готовності до застосування ракетного озброєння в акваторії Чорного моря знаходяться шість носіїв крилатих ракет морського базування типу “Калібр”. Ударні групи українських штурмовиків та бомбардувальників під прикриттям винищувачів здійснюють авіаудари за ворожими позиціями. Ліквідовано близько 10 бойових броньованих машин, живу силу противника та знищено кілька складів боєприпасів. Вдало продовжує бойову роботу та наша артилерія.

Нове на сайті