Понеділок, 4 Липня, 2022
Головна111-а доба війни: противник веде наступальні дії у Східній операційній зоні
Array

111-а доба війни: противник веде наступальні дії у Східній операційній зоні

Этот материал также доступен на русском языке
Почалася сто одинадцята доба героїчного протистояння Української нації російському військовому вторгненню. Противник не припиняє ведення наступальних дій у Східній операційній зоні та завдання ракетних та авіаційних ударів по об'єктах інфраструктури на території України.

На Волинському та Поліському напрямах суттєвих змін діяльності підрозділів збройних сил республіки Білорусь не наголошувалося.

На Сіверському напрямку противник посилив підрозділи зі складу 1 танкової армії Західного військового округу, що залучається до прикриття російсько-українського кордону у Брянській та Курській областях, двома батальйонними тактичними групами зі складу повітрянодесантних військ. Агресор обстріляв із артилерії позиції сил оборони у прикордонних районах Сумської та Чернігівської областей. Провівши повітряну розвідку БПЛА у районі населеного пункту Середина Буда Сумської області.

На Харківському напрямку ворог основні зусилля зосереджує на веденні позиційної оборони та недопущенні подальшого просування підрозділів Сил оборони на Державний кордон. Загарбники зазнали вогняної поразки, зокрема, задіяли армійську авіацію, в районах населених пунктів Рубіжне, Російська Лозова, Байрак та Дементіївка.

На Слов’янському напрямку окупанти основні зусилля зосереджують на спробах встановлення повного контролю за населеним пунктом Богородичне та створення умов розвитку наступу на Слов’янськ. Ворог застосовує артилерію поблизу Дубровного, Карнаухівки, Нової Дмитрівки та Вернопілля.

На Лиманському напрямку окупанти здійснюють перегрупування військ з метою розвитку наступу у напрямках Лиман – Райгородок та Ямпіль – Сіверськ.

На Сєвєродонецькому напрямку противник посилив угруповання за рахунок переміщення до району населених пунктів Кремінна – Рубіжне до двох батальйонних тактичних груп. За підтримки артилерії веде штурмові дії у місті Сєвєродонецьк, намагається закріпитися у центральній частині міста.

На Бахмутському напрямку агресор обстрілює з артилерії позиції наших військ у районах населених пунктів Відродження, Новолуганську та Бахмут. Має частковий успіх, закріплюється у населеному пункті Відродження. Продовжує вести штурмові дії у напрямку Відродження – Вершина.

На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках ворог активних дій не вів. Посилює застосування авіації та артилерії для сковування наших військ.

На Південнобузькому напрямку окупанти зосереджують основні зусилля на утриманні зайнятих рубежів та недопущенні проведення нашими військами контрнаступних дій.

На Криворізькому напрямку ворог провів мінування узбережжя річки Інгулець за кордоном Давидів Брід – Калинівське.

На Миколаївському напрямку , в районах населених пунктів Станіслав, Томіна Балка, Дослідне Херсонської області, ворог розгорнув дві реактивні батареї та одну батарею ствольної артилерії. У готовності до застосування ракетного озброєння в акваторії Чорного моря знаходяться п’ять носіїв крилатих ракет морського базування типу “Калібр”.

Ворог продовжує зазнавати втрат у живій силі та техніці. З метою вирішення проблеми відновлення пошкодженого озброєння та техніки діє близько 30 мобільних бригад у Білгородській, Воронезькій, Ростовській областях, а також на тимчасово окупованій території АР Крим.

Нове на сайті