Роботодавці не повинні заздалегідь повідомляти своїх працівників про зміну умов праці. Але вони не можуть вирішувати таке питання одноосібно. Відтак керівники підприємств повинні враховувати деякі нюанси. Їх роз’яснили в Управлінні Держпраці.
Так, слід зазначити, що до повномасштабного вторгнення багато підприємств на території України працювали у дві зміни, а то й цілодобово – у три. Зараз з об’єктивних причин кількість змін скоротилася на більшості підприємств до однієї. При цьому роботодавці мають право збільшити тривалість робочої зміни з 8 годин до 12, що вже чимало з них і зробили.
Водночас у відомстві пояснюють, що встановлення такого режиму роботи дозволяється, проте роботодавець має погодити його із профспілкою. Також необхідно буде запровадити сумований облік робочого часу. Це випливає із вимог ст. 61 КзпПр.
При цьому Держпраці додали, що в умовах військового стану роботодавець не повинен попереджати працівників про зміну істотних умов праці (режиму роботи) за два місяці, як це було до війни. Тепер такі зміни можуть відбуватися набагато швидше, адміністрація просто ставить працівників перед фактом.
Таким чином, роботодавець може запроваджувати сумований облік робочого часу та змінювати режим роботи розпорядчим документом, але лише за умови згоди профспілки.
На які тільки хитрощі не йдуть овочівники, щоб зібрати ранній та рекордний урожай. Сьогодні розповідаємо…
4 квітня очікується погода без опадів, у південних областях - місцями дощі.
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Цього дня прийнято звертатися з молитвою до Діви Марії та просити захисту та заступництва у…
2025 року українські пенсіонери зможуть отримати нову фінансову допомогу, яку здійснить Міністерство соціальної політики разом…
Якість прання залежить від забрудненості білизни, і від прального засобу. Скільки порошку треба, щоб ваша…