Відповідне рішення було ухвалено 27 травня на засіданні уряду.
“Схвалено проект постанови про продовження на території України карантину та режиму надзвичайної ситуації з метою запобігання поширенню СOVID-19 до 31 серпня 2022 року”, – заявив Шмигаль.
Карантин в Україні
Карантин для протидії поширенню нового типу коронавірусу в Україні запроваджено з 12 березня 2020 року. Потім його неодноразово продовжували та влітку перевели у форму адаптивного карантину.
Зони
В рамках адаптивного карантину регіони позначаються кольорами – зеленим, жовтим, помаранчевим або червоним рівнем небезпеки розповсюдження COVID-19 залежно від епідемічної ситуації. З огляду на «колір» регіону, розрізняються й обмежувальні заходи.
- Так, зелений рівень передбачає мінімальні обмеження.
- Жовтий рівень — за умовчанням діяв на території країни з моменту введення адаптивного карантину.
- Помаранчевий рівень — встановлюється після жовтого та свідчить про ускладнення епідемічної ситуації.
- Червоний рівень — передбачає жорсткіші обмеження, як це було під час січневого «локдауну».
Карантинні заходи
20 вересня уряд продовжив дію карантину до нового року. Україна перейшла до «жовтої» зони карантину з 23 вересня. Згодом до «червоної» зони перейшли 18 областей та Київ.
З 6 грудня набули чинності нові карантинні правила, що передбачають посилення обмежень у «жовтих» зонах.
Так, відвідування масових заходів, робота кінотеатрів, театрів, закладів громадського харчування та спортзалів буде дозволено лише за наявності у 100% колективу та відвідувачів принаймні однієї дози щеплення, негативного тесту чи сертифікату про одужання.
Віспа мавп
На зміну ковіду прийшла нова інфекція – віспа мавп.
За останній місяць випадки інфікування віспою мавп виявлено у 19 країнах. А в Бельгії та Німеччині навіть запровадили обов’язковий 21-денний карантин. Ця рідкісна вірусна інфекція родом із Африки. Щоб захиститися від віспи мавп, слід дотримуватися профілактичних методів.
Читайте також:
Віспа мавп: чим небезпечна хвороба і чи варто її боятися.
Як не захворіти на віспу мавпи: важливі правила профілактики