Спочатку його рекомендувалося відзначати 29 грудня – у день набуття чинності Конвенцією про біологічну різноманітність. Але грудень і так багатий на свята та вирішили дату перенести.
Біологічна різноманітність – це все різноманіття життя на планеті, яке сьогодні стрімко скорочується. Вимирають рослини, зникають з лиця Землі тварини та ліси та багато в чому виною тому – активна діяльність людини.
Головне завдання Міжнародного дня біологічної різноманітності — звернути увагу громадськості на проблему безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори та фауни. Зараз близько 60% екологічної системи деградує або використовується безрозсудно, що веде до втрати біологічної різноманітності та тяжких наслідків, які у найближчі 50 років можуть посилитися.
Всесвітній союз охорони природи виділяє сім основних факторів, що сприяють втраті біологічної різноманітності, серед яких забруднення навколишнього середовища, глобальні кліматичні зміни, а також зростання населення та надмірне споживання.
Щороку Генеральний секретар ООН готує послання до широкого загалу з нагоди Міжнародного дня біологічного розмаїття. А саме свято проходить щороку під певною темою.
853 – Олаф Білий, син короля Норвегії, прийняв у підпорядкування вікінгів та данців в Ірландії та зробив Дублін її столицею.
1455 – почалася війна Червоної та Білої Троянди, битва при Сент-Олбансі (Англія).
1742 – штурман загону лейтенанта Прончищева Семен Челюскін досяг найпівнічнішого краю Євразії та Росії – мису, названого згодом на його честь.
1787 – засновано місто Катеринослав (потім Дніпропетровськ, нині Дніпро).
1849 – Авраам Лінкольн отримав патент за номером 6469 на конструкцію сухого плавучого доку. Досі він – єдиний президент США – володар патенту за винахід.
1856 – Третьяков купив першу картину для своєї колекції – «Спокуса». У Москві засновано Третьяковську галерею.
1921 – міська влада Чикаго прийняла рішення штрафувати на суму від 10 до 100 доларів жінок, що з’являються на вулицях у коротких спідницях та з оголеними руками.
1926 – в Італії Муссоліні заборонив проведення конкурсів краси, назвавши подібні заходи аморальними.
1972 – Річард Ніксон став першим президентом США, який прибув до СРСР.
1977 – останній рейс знаменитого «Східного експресу», яким з 1883 року відправлялися мандрівники за маршрутом Париж – Стамбул.
1990 – відбувся реліз операційної системи Windows 3.0 компанії Microsoft
2007 – у Туреччині в історичному центрі Анкари здійснено терористичний акт.
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.