Середа, 6 Липня, 2022
ГоловнаДачаМісячний календар дачника на тиждень з 23 по 29 травня: точні підказки

Місячний календар дачника на тиждень з 23 по 29 травня: точні підказки

Этот материал также доступен на русском языке
Протягом цього тижня сприятлива робота із рослинами, які дають урожай під землею. Це: картопля, морква, арахіс, буряк, редис, редька. З поливами потрібно бути дуже обережними, інакше коренева система може загнивати.

23 травня. Цей день сприятливий для будь-яких робіт із надземною частиною рослин. Рекомендується зайнятися посадкою плодів, що знаходяться в землі: морква, буряк, картопля, редис, ріпа тощо. Також у городі можна зайнятися обрізанням вусів полуниці, проріджуванням сходів, прополюванням, обприскуванням культур від шкідників та добривом ґрунту. Можна зайнятися висадкою розсади. У саду рекомендується зробити обрізку дерев, щеплення, перещеплення. Рядовий полив у цей день не рекомендований.

24 травня. Цього дня рекомендується працювати з частиною рослин, яка знаходиться над землею. Також можна зайнятися посівом, посадкою та пересадкою будь-яких рослин, особливо овочевих, гарбузових та пасльонових. Крім того, можна зайнятися посівом та посадкою коренеплодів, цибулинних, бобових, картоплі. У цей день не рекомендуються пікірування та прищипка.

25 травня. При посіві та посадці в цей день рослин з основною наземною частиною виростають слабкими і дають поганий урожай, а саджанці довго приживатимуться і болітимуть. Тому в саду та городі краще садити коренеплоди та обмежитись роботами з прибирання території. Можна обрізати гілки та пагони, видаляти старі та хворі рослини, видаляти бур’яни та бадилля, робити підживлення, обприскувати саджанці від хвороб та шкідників. Цього дня не слід виконувати роботу, внаслідок якої можна пошкодити коріння. Також варто утриматись від надмірного поливу.

26 травня. Цього дня не рекомендуються активні дії. У саду можна зайнятися обрізанням, щепленням та перещепленням чагарників та дерев. Зверніть увагу на боротьбу зі шкідниками та хворобами, а також займіться впорядкуванням саду. У цей день варто утриматися від рясного поливу.

27 травня. Цей день сприятливий для роботи в саду та городі. Рекомендується зайнятися посівом та посадкою рослин, у яких їстівною є підземна частина. З овочевих культур можна посадити арахіс, баштанні, бобові, дайкон, капусту, кабачки, картопля, лагенарію, цибулю, мангольд, моркву, огірки, перець, редис, редьку, буряк, томат, топінамбур, гарбуз, ріпу. Займіться також прополкою бур’янів та обприскуванням рослин від хвороб та шкідників.

28 травня. Цього дня не забороняються, але й не рекомендуються будь-які активні дії. У городі можна зайнятися посівом, посадкою та підживленням рослин, а також добривом ґрунту. Займіться також проріджуванням сходів, знищенням бур’янів та шкідників. Цього дня не слід пиляти дерева та корчувати, а також копати та рвати квіти та рослини. Також утримайтеся від рясного поливу.

29 травня. Це найважчий день місячного циклу. У саду можна зайнятися обрізанням дерев та чагарників, видаленням пошкоджених, хворих та засохлих гілок. Також рекомендується зробити обприскування рослин від шкідників та бур’янів. Допускається органічне кореневе підживлення. У цей день не рекомендується посадка, щеплення, розпушування, копання, а також робота з корінням рослин.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, які види глини можна застосовувати у садівництві.

Нове на сайті