Вівторок, 24 Травня, 2022
ГоловнаНовиниУ православних християн сьогодні настав Великий чи Страсний Четвер

У православних християн сьогодні настав Великий чи Страсний Четвер

Этот материал также доступен на русском языке
Цього дня Церква згадує Тайну вечерю Господа Іісуса Христа з Його учнями - апостолами.

На Тайній Вечері Спасителем було встановлено головне Таїнство Православної віри – Таїнство Євхаристії, або Причастя.

Без причастя, вчить Свята Церква, немає істинного християнського життя, оскільки в цьому Таїнстві відбувається найповніше, гранично можливе на землі благодатне поєднання людини з Богом.

Про це повідомляє Центр інформації УПЦ,

Таємна вечеря була звершена Христом за день до святкування старозавітної Пасхи. Євреї святкували це свято на згадку про чудовий вихід з Єгипту, де вони перебували у рабстві протягом чотирьохсот років.

Таємна вечеря почалася з омивання. Син Божий, Творець світу звершує обряд, який традиційно робили раби: він омиває апостолам ноги. Учні були вражені діями їхнього Божественного Вчителя. Вони мовчки приймали обмивання. Тільки апостол Петро, людина гаряча, не міг стримати почуттів, що оволоділи ним. «Господи! – вигукнув Петро, – Чи тобі вмивати мої ноги? На це Христос відповів: «Що Я роблю, тепер ти не знаєш, а зрозумієш після…Якщо не вмию тебе, не маєш частини зі Мною». Своїм прикладом Господь показав не лише любов до учнів, але й навчив їх смиренності – щоб вони не вважали за приниження для себе служити ближньому.

У Великий четвер, згідно з церковною традицією, кожен православний християнин має причаститися святих Христових Таїн.

Під час Тайної вечері Господь востаннє пророкував апостолам, що Іуда Іскаріотський Його зрадить. Іісус Христос подав Іуді шматок хліба, і до зрадника увійшов сатана. Після чого Іуда Іскаріот вийшов із світлиці і вирушив за юдейськими старійшинами, щоб остаточно виконати свою зраду, привівши їх до Іісуса.

Сьогодні згадується також моління Христа у Гефсиманському саду. Господь, коли учні спали, відчував майбутню чашу страждань і молився Небесному Отцю про виконання Його доброї волі.

Цього дня пізно ввечері до Гефсиманського саду разом із озброєним натовпом прийшов Іуда Іскаріот, який зрадницьким поцілунком вказав старійшинам і первосвященникам на Іісуса Христа, Який добровільно прийняв на Себе всю гіркоту страждань та хресної смерті.

У парафіяльній практиці ввечері у Великий четвер звершується богослужіння утрені Великої П’ятниці, на якому прочитуються 12 Євангелій Святих Страстей Христових, що розповідають про останні години життя Господа Іісуса Христа.

Нове на сайті