Вівторок, 17 Травня, 2022
ГоловнаНовини52-а доба війни: окупанти найбільш активні на Слобожанському та Донецькому напрямках

52-а доба війни: окупанти найбільш активні на Слобожанському та Донецькому напрямках

Этот материал также доступен на русском языке
Почалася п'ятдесят друга доба героїчного протистояння Українського народу російському військовому вторгненню. Йде повномасштабна збройна агресія РФ проти нашої держави.

Найбільш активні дії противника фіксуються на Слобожанському та Донецькому напрямах. На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках противник активних дій не робив. Зазначається переміщення, приблизно окремих підрозділів забезпечення 35 і 36 загальновійськових армій Східного військового округу. Вантажні та спеціальні автомобілі та паливозаправники рухаються в райони завантаження.

На Слобожанському напрямку окупанти продовжують ведення бойових дій силами окремих підрозділів зі складу 6-ї та 20-ї загальновійськових армій, 1-ї танкової армії Західного військового округу, 35-ї та 36-ї загальновійськових армій та 68-го армійського корпусу Східного військового округу , повітряно-десантних військ, берегових військ балтійського та північного флотів.

Основні зусилля противник зосереджується на перегрупуванні та посиленні угруповання військ, продовжує часткове блокування міста Харкова та його обстріли із застосуванням артилерії. У районі міста Ізюм ворогом зосереджено до 22 батальйонних тактичних груп. Основні зусилля противник зосереджує на утриманні позицій і досягнутих рубежів. З метою посилення угруповання на зазначеному напрямку відзначається розгортання додаткових підрозділів зі складу 35-ї загальновійськової армії.

Не виключається активізація дій противника у напрямку населених пунктів Ізюм та Барвінкове з метою виходу в тил підрозділів Об’єднаних сил у районі міста Слов’янськ.

На Донецькому та Таврійському напрямах ворог намагається утримати захоплені території. Зосереджує головні зусилля на взятті під контроль населених пунктів Попасна та Рубіжне, встановлення повного контролю за містом Маріуполь. Вживає заходів щодо відновлення боєздатності та поповнення боєприпасів. Намагається покращити тактичне становище. Продовжує обстріл по більшості напрямків.

На Сєвєродонецькому напрямку значних змін в обстановці не відзначено, ворог збільшив інтенсивність вогневого впливу з метою завдання втрат, виснаження наших військ та можливої підготовки до наступальних дій. На Попаснянському напрямі противник надає постійний вогневий вплив на підрозділи наших військ. Силами мотострілельних підрозділів у взаємодії з батальйоном однієї з приватних військових компаній намагається покращити тактичне становище, просунутися в глибину населеного пункту Попасна. Удачі немає. У районі міста Торецьк ворог продовжує надавати періодичну вогневу дію з метою виснаження наших військ. Підготовка до активізації бойових дій у районі Авдіївки.

На Південнобузькому напрямку дії противника характеризувались проведенням заходів щодо відновлення боєздатності, поповнення запасів, інженерного обладнання позицій у районах населених пунктів Любимівка, Петрівка, Хрещенівка та посилення своїх передових позицій, ймовірно, підрозділам мобілізаційного резерву 1-го та 2-го армійських корпусів. Очікується, що противник продовжить ведення бойових дій з метою виходу на адміністративні кордони Херсонської області та спробує відновити наступ.

В акваторії Азовського моря корабельне угруповання противника продовжує виконання завдань із блокування порту Маріуполь та здійснення вогневої підтримки на приморському напрямку.

Враховуючи перебування в акваторії Чорного моря російських військових кораблів, озброєних крилатими ракетами морського базування “Калібр”, зберігається підвищений рівень загрози застосування окупантами ракетного озброєння щодо об’єктів оборонно-промислового комплексу та логістичної інфраструктури нашої держави.

На території Донецької та Луганської областей за минулу добу відбито десять атак ворога, знищено три танки, один бронетранспортер, одна одиниця спеціальної техніки, два автомобілі та три артилерійські системи супротивника. Захоплено одного бронетранспортера загарбників. Угрупуванням Повітряних Сил Збройних Сил України за попередню добу вражено сім повітряних цілей: один літак, один вертоліт, три БПЛА та дві крилаті ракети.

Нове на сайті