Новини

Що допоможе зробити питну воду в умовах війни?

Тривале перебування під обстрілами та відсутність доступу до питної води змушує людей використовувати воду з будь-яких джерел: калюж, труб, відкритих колодязів, заповнених відкритих ємностей. Як знезаразити воду, щоб не захворіти, радить завкафедрою інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. Богомольця Ольга Голубовська.

Як знезаразити воду

Кип’ятіть воду

За відсутності підозри на зараження бактеріальними агентами від моменту закипання – 10 хвилин, за підозри на таке зараження – 1 год. Кип’ячену воду треба зберігати в чистому посуді, що добре закривається, так як при попаданні в неї мікробів відбувається швидке і масивне обсіменіння. Більше доби кип’ячену воду у відкритій ємності (включаючи бутилі) краще не зберігати.

Спеціальні пігулки

Якщо запаси безпечної води вичерпалися і можливості кип’ятіння немає, знезаражувати воду можна спеціальними таблетками – наприклад, «Акватабс», «Аквацид», «Пантоцид» та їх варіантами. Якщо спеціальних таблеток немає, можна скористатися тим, що є в аптечці.

Йод

Дві краплі 10% розчину йоду на літр води, почекати 30 хвилин, після чого воду можна пити. Смак буде неприємним, але ви не помрете від зневоднення і не занедужаєте смертоносними захворюваннями, серед яких є і вражаючі центральну нервову систему (хворим із клінічно значущим ураженням щитовидної залози використовувати таку воду з обережністю та у разі крайньої необхідності).

Перманганат калію

Перманганат калію (марганцівку) використовують як 0,5-1% розчину (блідо-рожевий колір). Важливо: марганцівка відноситься до погано розчинних сполук, тому на дні ємності можуть залишитися кристали, що не розчинилися. Якщо вони потраплять на слизові оболонки рота, стравоходу, шлунка, кишечника, це призведе до сильних опіків і виразок, тому отриманий розчин краще обережно процідити, не збовтуючи, залишивши на дні трохи рідини.

Перекис водню

1 столова ложка (при сильному забрудненні – 2 столові ложки) на літр води, дати відстоятися приблизно годину, після чого у воду можна додати пару таблеток активованого вугілля.

Очищення сріблом

Очищення сріблом – відомий спосіб очищення води: шматочок срібла в будь-якому вигляді (монета, ложка) залишають у ємності з водою, до ранку така вода придатна для пиття і довго не псується.

Активоване вугілля

Активоване вугілля використовують при підозрі на забруднення води хімічними речовинами – 1 столова ложка на літр води.

Оцет чи вино

На початку 90-х років на півдні України та Молдови при спалахах холери рекомендували у воду додавати 1 чайну ложку столового оцту або 250 г сухого вина на літр води. Через 6 годин воду можна пити.

Новое на сайте

  • Новини

Не дайте морозам знищити ваш виноград: три ефективні способи захисту

Подбайте, щоб виноград легко переніс зиму і порадував вас хорошим урожаєм наступного року.

22/11/2024 22:40
  • Новини

Немає часу, а солодкого хочеться: готуємо чудовий шоколадний рулет «Хвилинка» без випічки

Дуже смачний десерт за рекордно короткий час – ви будете у захваті від цього рецепту.

22/11/2024 22:16
  • Новини

Чимало українців залишаться без виплат: чому “тисячу Зеленського” зможуть отримати не всі

Незважаючи на обіцянки, не всі українці матимуть змогу отримати нову грошову допомогу від президента.

22/11/2024 21:53
  • Новини

Як зміниться пенсійний вік в Україні у 2025 році: що буде з пенсіями

У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.

22/11/2024 20:48
  • Статті

Біотуалет або компостний туалет: що краще для заміського будинку

Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…

22/11/2024 20:24
  • Новини

Уряд ухвалив важливе рішення щодо виплат сім’ям захисників: що змінилося

Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.

22/11/2024 19:57