Це простий та доступний у більшості регіонів продукт. Чому його варто додати до свого раціону, розповів дієтолог Світлана Фус.
Кефір – унікальний ферментований напій, виготовлений із коров’ячого, козячого чи овечого молока. Ще 1908 року імунолог Ілля Мечников зазначив, що ферментовані продукти — сквашене молоко, кефір та квашені овочі впливають на здоров’я та довголіття, і припускав, що молочнокислі бактерії, що містяться в них, пригнічують зростання шкідливих мікроорганізмів у кишечнику.
Одні бактерії утворюють молочну кислоту, інші – ароматичні речовини. А дріжджі “з’їдають” частину молочного цукру і переробляють його в етиловий спирт і утворюють вуглекислий газ, який і надає кефіру характерного “освіжаючого” фірмового смаку.
Кефір, на відміну від інших молочних продуктів, містить дуже мало лактози, так як більша її частина завдяки грибу кефіру перетворюється на молочну і піровиноградну кислоту. Також кефір містить кефіран, полісахарид дріжджів кефіру, якому притаманні протимікробні властивості.
Чому слід включати кефір у свій раціон у період воєнного стану та у звичайному ритмі життя?
- сприяє відновленню балансу кишкової мікрофлори, особливо після лікування антибіотиками;
- містить пробіотики, що пригнічують ріст шкідливих бактерій у кишечнику;
містить вітаміни А, В2, В12, С, РР; - за рахунок позитивного впливу на кишкову мікрофлору впливає на імунні функції організму;
- багатий на легкозасвоюваний кальцій і білок;
- підходить для людей із відносною непереносимістю лактози. У тяжких випадках рекомендується вживати молочні продукти без лактози.
Важливо!
Свіжий кефір має легку проносну дію, триденний – зміцнює.
Кефір, на відміну від інших молочних продуктів, містить дуже мало лактози, так як більша її частина завдяки грибу кефіру перетворюється на молочну і піровиноградну кислоту.