Міжнародний день науки і гуманізму або День Дарвіна (Darwin Day), присвячений дню народження знаменитого англійського вченого-натураліста, відзначається щорічно 12 лютого. Чарльз Дарвін (Charles Darwin, 1809-1882) – основоположник теорії природного відбору, а також теорії еволюції та походження людини, був яскравим представником науки 19 століття, а його теорія була розцінена ще за життя вченого як науковий переворот. Святкування Дня Дарвіна здебільшого відбувається у наукових та навчальних закладах, де силами студентів та викладачів організуються виставки, семінари та лекції, конференції, а також конкурси робіт учнів.
12 лютого у всьому світі – це День Червоної руки . Ця дата, започаткована ООН, присвячена проблемі дітей, яких змушують брати участь у бойових діях.
День пам’яті дітей, учасників військових дій було засновано та вперше відзначено у 2009 році. Цього дня використовується логотип “Червоної Руки”, що символізує закривавлену дитячу долоню. Небайдужі люди 12 лютого фарбують свої руки у червоний колір, що символізує кров жертв конфліктів.
На сьогоднішній день дітей як солдатів використовують у Конго, Руанді та Уганді, Судані та Кот-д’Івуарі, М’янмі та Філіппінах, у Колумбії та Палестині.
Практично напередодні Дня святого Валентина – 12 лютого – святкується Міжнародний день шлюбних агенцій . Це професійне свято з’явилося в Україні – воно було зареєстровано Державним Департаментом інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України 1 грудня 2010 року. Ідею створення нового свята, яке належить одному з українських шлюбних агенцій, підхопило багато агентств-партнерів США, Канади, Німеччини, Франції, Італії, Іспанії та Швейцарії.
881 – Карл III Толстий отримав корону імператора Заходу з рук Папи Івана VIII.
1810 – Наполеоном Бонапартом затверджено новий кримінальний кодекс, який діяв потім до 1994 року.
1914 – перший політ літака “Ілля Муромець” (конструкції киянина Ігоря Сікорського) із 16 пасажирами на борту.
1924 – Мумію Тутанхамона вийняли з гробниці через 15 місяців після її відкриття.
1924 – прем’єра “Блакитної рапсодії” Джорджа Гершвіна.
1936 – у Києві відкрилася перша виставка народного мистецтва України.
1946 – Уінстон Черчілль вперше сказав улюблену фразу всіх політиків: “No Comments”.
1960 – у Києві запустили перший український ядерний реактор (дослідницький ВВР-М в Інституті фізики АН УРСР – тепер Інститут ядерних досліджень НАНУ).
2002 – у Міжнародному трибуналі з військових злочинів у колишній Югославії в Гаазі розпочався розгляд справи за звинуваченням колишнього президента Союзної Республіки Югославія Слободана Мілошевича у військових злочинах.
2008 – вибух мечеті Хосейніє-Шохада в Ширазі. Внаслідок чого загинули 12 людей, 202 отримали поранення.
Нагадаємо, раніше ми розповідали про події, що сталися 8 лютого.
У якому віці можна буде вийти на пенсію наступного року і який стаж потрібно мати.
Сучасні туалетні системи із пластику стають незамінним рішенням для заміських будинків та дачних ділянок, де…
Уряд вирішив підвищити фінансову допомогу сім'ям загиблих захисників.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.