Останній із днів посвяти Богоявлення (Хрещення Господнього). У храмі відбувається богослужіння, читають молитви.
Рівноапостольної Ніни, освітянки Грузії. Церква вшановує пам’ять святої Ніни родом з Каппадокії. Роки життя: 280-335. Проповідувала Євангеліє мешканцям Грузії, що спричинило поширення християнства по всій країні.
Народне свято Ніна – обряди худоби відзначається 27 січня 2022 (дата за старим стилем – 14 січня). Віруючі православної церкви цього дня вшановують пам’ять рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії. У народі свято отримало назву Обряди худоби, бо саме цього дня доглядають худобу особливим чином: очищають хлів від гною, застилають підлогу соломою, чистять усіх свійських тварин, пригощають їх овочами, хлібом та ласкаво розмовляють з ними.
Ніна проживала у IV столітті у Єрусалимі. Вона була племінницею патріарха Ювеналія. Любила Ісуса Христа і сумувала за людьми, які противилися цій вірі. В юності виховувалась старицею, бо її батько пішов у пустелю, а мати стала дияконісою. Стариця розповідала чудові історії про Грузію (раніше Іверія), і Ніна захотіла побачити цю країну.
Під час Діоклетіанівських гонінь вона втекла до Іверії, де почала проживати у жінки та надавати допомогу всім, хто до неї звертався. Слава про неї з величезною швидкістю ширилася навколо, а її чудеса допомогли багатьом увірувати в Господа Бога. Багатьох вона навернула до християнської віри, винятком не став і цар Мерой. Коли ж в Іверії був побудований храм, жителі, що залишилися, прийняли християнство.
Ніна не любила хвалебних промов і вирішила оселитися в горах. Через кілька років вона вирішила відвідати Кахетію, де своїми молитвами та промовами звернула до християнства царицю Софію. Протягом 35 років вона робила подвиги і 14 січня 335 року померла.
Традиційно цей день присвячується роботі. Крім збирання хліва та годівлі худоби, проводяться й інші господарські роботи, включаючи колку дров.
Особлива увага приділяється коровам. Якщо на Ніну сталася пожежа, то вважається, що крапля молока, бризнута у вогонь, його втихомирить. Якщо людина отримала опіки або захворіла, то коров’яче молоко може вилікувати його.
Якщо навколо місяця видно серпанок, то незабаром закрутить хуртовина.
Якщо на Ніну почався сніг і закукарекали півні раніше звичайного – чекай на потепління.
Наші пращури помітили, якщо в цей день погода буде непогожою, то й осінь буде такою.
Якщо на Ніну ворона розкаркалася, то незабаром закрутить завірюха та хуртовина.
Наші пращури помітили, якщо у цей день погода буде непогожою, то і осінь буде такою.
Місяць не має яскравого насиченого кольору – до снігу.
Якщо на Ніну зірки яскраво мерехтіти почали, то мороз міцнішає.
Наші пращури помітили, якщо у цей день погода буде непохитною, то й осінь буде такою.
Раніше ми розповідали про Філіппов день .
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…