Хвороби серця залишаються лідируючою причиною смертності у всьому світі вже 20 років. Проте, ніколи вони не забирали так багато життів, як сьогодні.
З 2000 р. кількість випадків смерті від серцево-судинних захворювань зросла більш ніж на 2 мільйони та у 2019 р. досягла майже 9 мільйонів. Перед хвороб серця сьогодні припадає 16% всіх випадків смерті у світі.
Нічний шум, що впливає на людину під час сну, підвищує ризик розвитку у неї серцево-судинних захворювань та деяких інших проблем зі здоров’ям. Відповідні висновки зроблено австралійськими вченими, які представляють Університет Фліндерса.
В рамках своєї роботи її автори провели аналіз фізичних реакцій, що спостерігаються у людини вночі під впливом шуму.
Як з’ясувалося, навіть якщо рівень зовнішніх звуків нижче за безпечні згідно з рекомендаціями рівнів, це все одно позначається на серцево-судинній системі.
Приміром, шум у 48 дЦб, що навіть тихіше за гул холодильника, втричі частіше провокував коливання в амплітуді пульсової хвилі, якщо порівнювати з тими, хто відпочивав у тихій обстановці. Частота серцевих скорочень під впливом сторонніх звуків також змінювалася.
Медики відзначають, що сон служить для людини часом відпочинку та відновлення.
Через активацію вночі під впливом шуму серцево-судинної системи організм не може нормально відновитись.
У довгостроковій перспективі це може призвести до підвищеного ризику розвитку гіпертонії, що вражають серце хвороб та інших несприятливих наслідків.