Він народився і виховувався у розпал аріанських суперечок, мав добру освіту та вчив красномовству. У 372 році став єпископом міста Ніси в Каппадокії. Через чотири роки його випадково звинуватили у неправильному використанні церковного майна, через що заслали до Анкір і позбавили кафедри.
Там Григорій взяв участь в Антіохійському Соборі проти єретиків, які не визнавали непорочної цноти Божої Матері, і тих, хто поклонявся Богоматері як Божеству. Згодом Собор обрав єпископа для огляду церков в Аравії та Палестині та затвердження православного вчення. Також святий був одним із головних діячів ІІ Вселенського Собору. Враховуючи всі заслуги, Григорій увійшов до історії як видатний християнський діяч ІV століття.
У цей день наші пращури обов’язково готували страви з м’яса, щоб урік був вдалим і було, що їсти.
Також селяни шанували Стогова — духа, що живе у копиці сіна. Для того, щоб він не пустив у запаси на зиму гризунів, у полі треба було залишити коровай, попередньо вклонившись скирті сіна.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, які церковні свята відзначають 18 січня.
Сьогодні відзначають 24 щорічних пам'ятних дат. Серед них - День пам'яті жертв голодоморів в Україні,…
Пропонуємо приготувати бюджетний та легкий торт на основі кефіру, який обов'язково сподобається усім любителям шоколадно-карамельного…
Піжама – домашній одяг для сну та відпочинку, який характеризується комфортом носіння та м'якістю тканини.…
Після переходу на новоюліанський календар дата Дня святого Миколая змінилася. Православна церква України з минулого…
Чи буде в суботу тепло, чи готуватись до дощів і снігу? Що кажуть синоптики.
Чи буде геомагнітна активність підвищена цього вікенду? Які прогнози роблять експерти?