Середа, 26 Січня, 2022
ГоловнаДозвілляВ Одесі створюють музей-квартиру Жванецького

В Одесі створюють музей-квартиру Жванецького

Этот материал также доступен на русском языке
В Одесі квартиру, де мешкав письменник-сатирик, народний артист України Михайло Жванецький, перетворюють на музей.

“На другому поверсі в кімнатах будуть організовані експозиції, а на першому планується створити сувенірну лавку. Усі роботи проводяться за згодою та під керівництвом дружини сатирика Наталії Жванецької. Ми плануємо відкрити музей-квартиру вже до цього туристичного сезону. Упевнений, він також, як і музей-квартира Леоніда Утьосова, стане одним із місць, які відвідують туристи“, – наводить слова мера міста Геннадія Труханова прес-служба міськради.

Згідно з повідомленням, зараз проводяться роботи із заміни покрівлі, зміцнення стін та фундаменту. Потім розпочнуться роботи із заміни міжповерхового перекриття, інженерних комунікацій та перестінок, а надалі оздоблювальні роботи. Серед запланованих робіт – реставрація меблів, віконних рам, дверей тощо.

Жив Жванецький у будинку на вул. Старопортофранківській, 133, неподалік Привозу.

Зазначається, що рішення про створення комунальної установи “Одеський муніципальний музей-квартира Михайла Жванецького” було ухвалено 28 липня 2021 року. Роботи з капітального ремонту споруди виробляються позабюджетні кошти.

Михайло Жванецький народився в Одесі 6 березня 1934 року. Рішенням сесії Одеської міської ради від 21 лютого 1997р. за великий особистий внесок у розвиток культури, громадського та благодійного життя міста йому надано звання “Почесний громадянин міста Одеси”.

Жванецький помер 6 листопада 2020 року у віці 86 років.

 

Нове на сайті