Глава Мінцифри уточнив, що це важливий крок не лише для цифровізації країни, а й безпеки громадян під час пандемії COVID-19.
— Досі, щоб отримати пенсію від держави, люди похилого віку були змушені ходити по державних органах і стояти в чергах годинами, наражаючи себе на небезпеку. Щоб виправити ситуацію, ми запустили нову послугу на порталі “Дія”, – зазначив Михайло Федоров.
Автори нововведення стверджують, що процес максимально автоматизований і це доступно кожному. Потрібно заповнити анкету, завантажити необхідні документи та надіслати заявку.
Рішення ухвалюється протягом 10 робочих днів. Відповідь або лист про необхідність уточнення даних мають надіслати на електронну пошту.
Виписки з реєстрів у формі ОК-5 та ОК-7 — одні з найпопулярніших довідок в Україні. Щорічно видається 2,8 мільйона таких документів. Це довідки про трудовий та страховий стаж. Їх вимагають при оформленні на роботу, для призначення пенсії та при нарахуванні лікарняних.
Тепер вони також доступні на порталі Дія.
Потрібно авторизуватися (див. вище пункт «Як отримати або перерахувати пенсію на порталі «Дія») , зайти до розділу «Довідки та виписки» та вибрати необхідну довідку. Заповнювати заяви або підписувати щось КЕПом не потрібно. Необхідно лише вказати період, протягом якого потрібна довідка. Сформована довідка надійде на електронну пошту.
Читайте також:
Тетяна Сярова
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…