Пізніше голова правління НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко пояснив, хто буде платити дорожче. Також він розповів, як не потрапити в таку фінансову пастку.
Для громадян ціна в 2021-2022 році залишиться незмінною на рівні 7,42 гривні за кубометр. Це стосується фізичних осіб, які використовують газ у побутових цілях і уклали договір з постачальником.
Хто наживається на блакитному паливі
Бюджетні організації та інші споживачі будуть платити більшу ціну. Це пов’язано не тільки з “ненадійними постачальниками”. Вони купують “блакитне паливо” дорого, часто займаються перекупкою. Щоб заробити на своїй діяльності, газ продають кінцевому користувачеві за захмарною ціною (20-30 гривень за кубічний метр у платіжках).
Справа в тому, що вони не виконують свої зобов’язання. А розплачуються за це, звичайно, клієнти.
Також Юрій Вітренко порадив уже зараз українцям звернути увагу в платіжках на назву компанії постачальника і переукласти договір з надійнішими підприємствами.
Ціна від “Нафтогазу” удвічі-втричі менша, ніж у “сумнівних” компаній.
В Україні сьогодні діють близько 50 постачальників палива. Майже половина з них – сумнівні компанії.
У кого найдешевший газ
З приходом нової влади прийшли й істотні зміни. Зараз українські споживачі можуть самостійно вибрати собі постачальника, підписати з ним договір і користуватися послугами. Фахівці запевняють, що це одна з найкращих реформ за останні роки. Запуск ринку гарантує чесні конкурентні умови. А компанії, щоб отримати більше клієнтів, створюють комфортні умови в договорах для населення.
Найменшу вартість пропонують такі компанії:
- “Нафтогаз”
- “Твій газозбут” (бренд поєднує кілька компаній)
- “Волиньенергозбут”
Джерело: gsminfo.com.ua