Середа, 27 Жовтня, 2021
ГоловнаДомашня енциклопедія3 жовтня: свята і прикмети

3 жовтня: свята і прикмети

Этот материал также доступен на русском языке
Православна церква 2 жовтня вшановує пам'ять великомученика Євстафія Плакиди, дружини його мучениці Теопістії, їхніх двох синів мучеників Агапія і Теопіста, які постраждали за віру в Христа в період правління Адріана.

Євстафій Плакида був воєначальником при імператорах Титі і Траяні. За переказом, він прийняв християнство після того як одного разу на полюванні між рогами переслідуваного ним оленя, з’явився образ Спасителя.

У народі свято називають «Вітряк», за традиціями в цей день вивчають поведінку вітру і визначають, яка погода буде в найближчі кілька днів. Найстарша жінка в домі мала прокинутися раніше за своїх домочадців. Їй потрібно було кинути в піч вугілля і сказати замовляння на урожай хліба наступного року. Потім господиня мала вийти на ґанок і подивитися, звідки дме вітер. Люди вірили, що в цей день рано вранці починається сильний вітер. Він зриває листя з дерев, може роздути золу і засмітити весь двір, здатний «здути» красу з облич молодих жінок. Чоловіки на свято удобрювали землю, вважалося, що цей ритуал стане гарантією гарного врожаю на наступний рік.

Прикмети

Погода мокра, літає павутина – осінь буде тепла, сніг випаде нескоро;

Суха погода – взимку буде мало снігу;

Шишки на ялині ростуть низько – до скорих морозів, високо – холодів не буде до кінця зими.

Раніше опубліковано 2 жовтня: свята і прикмети

Нове на сайті