На червень припадають найважливіші етапи розвитку винограду – активне зростання, цвітіння та зав’язування плодів. Тому дуже важливо вчасно “підживити” рослину за допомогою правильного підживлення. У такому разі ви можете розраховувати на добрий урожай великих ягід.
Раніше ми розповідали, як захистити виноград від хвороб.
У червні виноград потребує фосфору, калію та азоту. Тому пропонуємо три найефективніші підживлення:
1. Суперфосфат. Розведіть три столові ложки суперфосфату в 10 літрах води та полийте розчином кущ. Цей розчин сприяє утворенню великої кількості зав’язей та стимулює ріст винограду.
2. Нітрофоска. Розведіть 65 грамів нітрофоски (два сірникові коробки) в 10 літрах води і полийте розчином кущ. Такий розчин сприяє розвитку листя, кореневої системи, підвищує солодощі та соковитість ягід, а також стійкість винограду до захворювань та холодної погоди.
3. Борна кислота. Розведіть пакетик борної кислоти за 1 літр води до повного розчинення. Змішайте розчин із 8 літрами води та підгодуйте кус. Такий розчин стимулює утворення зав’язей та швидке цвітіння.
Найефективнішими “народними” підживленнями для винограду є:
1. Дріжджі. Розведіть 100 г дріжджів в 500 мл води і дайте настоятися протягом тижня в теплі. Змішайте цей розчин із 5 літрами води та підгодуйте кущ. Розчин стимулює ріст винограду.
2. Курячий послід. Розчиніть 250 грамів посліду в 1 літрі води і дайте настоятися протягом двох тижнів. Розбавте розчин водою у співвідношенні 1:10 та внесіть під кущ. Такий розчин підвищує стійкість винограду до поганих погодних умов та захворювань.
3. Деревний попіл. Розведіть 2 склянки попелу в 10 літрах води і дайте настоятися тиждень. Підгодуйте розчином виноград – він сприятливо впливає на плодоношення.
Вас також можуть зацікавити новини:
Українцям припинять виплачувати пенсію: у Пенсійному фонді зробили попередження
Масштабна афера: усі пенсії після 2017 року нараховані неправильно (відео)
8 липня у північних областях та на Вінниччині очікуються дощі, на решті територіях - без…
Слід пам'ятати, що Сонце непостійне, тому прогноз його активності може змінитися.
У спеку не хочеться довго стояти біля плити. Ми пропонуємо вам швидкі та оригінальні літні…
Якщо у вас під час ходьби стали боліти або німіти ноги, варто звернутися до лікаря…
Смартфон розряджається швидше, ніж хотілося б? Можливо, справа не у старому акумуляторі, а у повсякденних…
Ви здивуєтеся, дізнавшись, на що здатна звичайна лимонна кислота. Ось кілька лайфхаків, які варто спробувати…