Попелиця – вкрай небезпечний шкідник для рослин у саду та на городі. Він харчується клітинним соком рослин, через що сповільнюється їх зростання, порушуються процеси цвітіння та утворення зав’язі, культури в’януть і опадають, у результаті значно знижується врожайність. Неприємна перспектива? Вчасно знищіть шкідника та убезпечте свій урожай. Розповідаємо, як це зробити без будь-якої хімії.
Раніше ми розповідали, як позбутися капустянки.
Коли обробляти рослини від попелиці
Для боротьби з попелицею найчастіше використовують обприскування різними розчинами та відварами. Однак варто дотримуватися правильних термінів обробки:
- дерева та плодові культури обробляють під час бутонізації, відразу після цвітіння і не пізніше ніж за 14-40 днів до збирання врожаю;
- ягоди потрібно обробити до цвітіння та після збирання врожаю;
- овочі востаннє можна обробити не пізніше ніж за місяць до збирання врожаю.
Найефективніші методи боротьби з попелицею
Існує багато рецептів відварів, розчинів та настоянок для обприскування рослин, розповідаємо про найефективніші:
- На основі мила. Візьміть 100 г господарського мила або 300 г дьогтярного та розчиніть у 10 л гарячої води.
- На основі часнику. Розчиніть 15 часникових стрілок і 100 г часнику в 10 літрах гарячої води і наполягайте протягом декількох днів.
- На основі нашатирного спирту: 50 мл нашатирного спирту розчиніть у 10 л води. Перемішайте.
- На основі червоного меленого перцю: 50 г червоного меленого перцю залийте 1 л води і наполягайте близько 2 годин. Отриманий розчин розбавте у 10 л води.
- На основі цибулі: кілька невеликих головок подрібненої цибулі і цибулиння залийте літром води і дайте настоятися протягом п’яти годин. Процідіть і доведіть води, щоб вийшов один літр.
- На основі хвої. 1 кг хвої сосни залийте 4 л води, настоюйте протягом 7 діб, розмішуючи раз на добу. Розчин розведіть у воді у співвідношенні 1:1.
- На основі шкірок цитрусових: 100 г сухих шкірок будь-яких цитрусових залийте 1 л теплої води та наполягайте розчин три доби.
Вас також можуть зацікавити новини:
Виплати для пенсіонерів із недостатнім стажем: Мінсоцполітики готує важливі зміни
Найпростіше, але дорожче: які податки готує уряд для мільйонів українців (відео)