П’ятниця, 22 Листопада, 2024
ГоловнаДачаЧим небезпечний білий наліт на листі троянд?

Чим небезпечний білий наліт на листі троянд?

Этот материал также доступен на русском языке
Наприкінці весни, влітку і навіть восени на здорових трояндах (як вуличних, так і кімнатних) може з'явитися білий пудровий наліт. Покриваються ним усі наземні частини рослини – листя та пагони (насамперед молоді), бутони і навіть шипи.

“Порошок” цей легко стирається навіть пальцем, так що недосвідчені квітникарі можуть не надати значення незрозумілому явищу. Але через кілька днів наліт з’явиться на тому самому місці знову, причому сильно збільшуючись у розмірах і захоплюючи нові площі. Швидше за все, на троянді з’явилася борошниста роса, яка швидко може занапастити і саму заражену рослину, і сусідні культури.

Раніше ми розповідали, як розмножити троянди.

Страждають від цього захворювання не тільки троянди. Грибок активно вражає багато інших рослин – грушу та яблуню, кабачки та буряк, смородину та аґрус, виноград та суницю, капусту та огірки.

Мучнисту росу викликають борошнисторосяні грибки-паразити, чиї суперечки легко переносяться вітром. Зимує збудник у тріщинах кори, в опаді листя і навіть під лусочками сплячих бруньок, а навесні починає рости і розмножуватися.

Листя та бутони уражених кущів в’януть, жовтіють та опадають – білий наліт (грибниця) сильно ускладнює фотосинтез. На їх місці іноді з’являється нове листя, проте найчастіше воно буде зморщеним і недорозвиненим. Сама рослина сильно слабшає. Якщо не боротися з борошнистою росою, троянда загине.

Найвразливіші для грибка, що викликає борошнисту росу, – чайно-гібридні та ремонтантні троянди.

Профілактика борошнистої роси на трояндах

  1. Вибирайте стійкі до борошнистої роси сорти троянд. Наприклад, Кадилак, Розоман Жанон, Вестмінстер, Глорія Дей, Афродіта, Крокус Роуз, Халле, Саммерсон, Хот Чоколат.
  2. Висаджуйте троянди на добре дренованих ґрунтах і в місцях з достатнім освітленням.
  3. Не допускайте загущення посадок.
  4. Вчасно прибирайте та знищуйте рослинні залишки, опад.
  5. Поливайте кущі тільки вранці (щоб листя встигло висохнути вдень) і тільки після висихання верхнього шару ґрунту.
  6. Вносьте рекомендовані норми мінеральних добрив, особливо азотних – краще недогодувати рослину, ніж перегодувати. Допустимий варіант – заміна мінеральних добрив на органічні (компост, розведений курячий послід).
  7. Два-три рази за сезон посипайте троянди золою.
  8. З профілактичною метою обприскуйте рожеві кущі «Фітоспорином-М».

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні