Ключові тези
Лист до редакції:
«Живу в селі біля лісу, щороку ходжу по гриби — на суп і на смаження. А тут сусідка каже: тепер, мовляв, без дозволу не можна — штраф буде. Спочатку не повірила, а потім і справді — на базарі хтось розповідав, що чув про якісь «лісові квитки». То що, тепер — і за гриби платити треба?»
Так, збирати гриби, ягоди, горіхи, трави для себе — можна без будь-яких дозволів. Головне — не брати те, що занесено до Червоної книги України.
А якщо хтось збирає лісові дари на продаж або у великих обсягах — тоді потрібен лісовий квиток. Його оформляють у лісництвах або філіях держпідприємства «Ліси України». У документі вказують, що і скільки можна заготовляти, де саме, і скільки це коштує. Без нього заготовка вважається порушенням.
Висновок простий: якщо йдете в ліс з кошиком — як зазвичай, для себе — йдіть спокійно. Дозвіл не потрібен.
Якщо ви перебуваєте в окупації і потрібна консультація юриста, зателефонуйте на єдиний номер системи безкоштовної правової допомоги: 0800-213-103 (дзвінки по Україні безкоштовні, будні з 8:00 до 18:00).
Або напишіть у Telegram-бот @LegalAidUkraineBot — отримаєте письмову консультацію стільки разів, скільки потрібно.
Після спілкування обов’язково видаліть листування та дзвінки для власної безпеки.
Читайте також:
Мрієте про красиве весілля, що запам'ятовується? Країна з багатою історією та мальовничою природою, розташована на…
У понеділок Сонце активізується. Метеозалежним рекомендують бути обережними.
Цей прогноз змінить ваші плани. Чим накриє країну на початку тижня?
Втрачаєте тепло через вікна? Є спосіб повернути до 55% без ремонту.
Судові пенсії по-новому. Що стоїть за жовтневими «дрібними» доплатами від ПФУ?
Одним регіонам “пощастило” більше, іншим ні, тому обмеження діють нерівномірно. Проблема в тому, що надлишок…