Ключові тези:
Сім’ї загиблих захисників можуть оформити разову виплату – 15 мільйонів гривень. Вона надається, якщо військовослужбовець загинув під час воєнного стану або помер від отриманого поранення протягом року після травми, пов’язаної із захистом України.
Насамперед — ті, кого сам військовий вказав у особистому розпорядженні за життя. Якщо такого документа немає, гроші розподіляються між близькими родичами: подружжям, дітьми, батьками, утриманцями — згідно з документами або рішенням суду.
Насамперед слід звернутися до військкомату (ТЦК). Якщо загиблий служив, наприклад, у СБУ або Нацгвардії – тоді до відповідного органу.
Заява, паспорт і код, документи про спорідненість, довідка про смерть, згода на обробку персональних даних, довідка про відсутність судимості.
У два етапи:
Протягом трьох років з дати реєстрації смерті або з дати судового визнання людини загиблою.
Подати заяву можна через представника у будь-якому українському військкоматі. Для цього за кордоном потрібно оформити нотаріально завірену довіреність (можна через консульство). Документи іноземною мовою необхідно перекласти українською та офіційно завірити.
Читайте також:
29 липня погоду визначатимуть температурні контрасти. Циклон принесе дощі на північ України, Черкащину, Кропивницьку та…
Магнітні бурі можуть негативно впливати на здоров'я людей. Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
У першому півріччі 2025 року українці уклали 69 тисяч шлюбів — це на кілька тисяч…
Серпень може піднести не лише спеку, а й несподівані сигнали від організму. Астрологи радять уважно…
Штрафи можна отримати не лише за горіхи, а й за ягоди та гриби. У яких…
7 серпня 2025 року в Україні оновлюється термін дії відстрочок від мобілізації. Якщо ви маєте…