Обираючи полуницю, ми, зрозуміло, орієнтуємося на ціну. Якщо ціна у різних продавців приблизно однакова, то яку ж краще вибрати?
Надавайте перевагу сухій ягоді, однорідного кольору і без ознак гниття. Також зверніть увагу ще на кілька моментів. Що яскравіша полуниця, то більше в ній вітамінів, а темний колір свідчить, що у ній багато антоціану (він бореться зі старінням організму і має протизапальний ефект). У той же час не слід купувати ягоду неприродно яскравого кольору і занадто блискучу, є вірогідність, що таку полуницю підживлювали штучними добривами.
Аромат хорошої ягоди відчувається на відстані – у натуральної полуниці він стійкий і приємний. У полуниці має бути зелена плодоніжка – це означає, що ягода свіжа. Але якщо на ній є біла смужка – полуницю обробляли пестицидами.
ЦІКАВИЙ ФАКТ: якщо між ягодою і листочками є відстань – полуниця солодка, а якщо листочки щільно прилягають – з кислинкою. Хвостики та листочки мають бути твердими – така полуниця була зірвана з куща нещодавно. Якщо хвостики добре відриваються – перед вами стигла ягода.
Форма та розмір полуниці залежать від її сорту і не є ознакою соковитості чи солодкості.
Обрали, придбали і принесли додому. Не залишайте полуницю на столі, а одразу обов’язково її переберіть. Достатньо однієї зіпсованої ягоди, щоб до вечора половина коробки стала непридатною для вживання. Складіть прим’яті та цілі ягоди окремо. М’які ягоди промийте теплою водою – їх можна відразу споживати. Якщо хочете заморозити, то промийте, дайте стекти воді і викладіть сухі ягоди по одній на дошку. Поставте їх у морозилку, а потім готові ягоди пересипте у пакети для зберігання.
Щоб максимально зберегти свіжість та аромат полуниці, не рекомендується мити ягоди заздалегідь. Краще промивайте їх лише перед вживанням.
Полуниця є незамінною при хворобах нирок, цукровому діабеті, подагрі, людям, що худнуть. У ній міститься:
Полуниця – незамінна помічниця жіночої краси, адже ягода стимулює вироблення колагену, який відповідає за красу шкіри.
Окрім того, полуниця:
Загалом, немає у людини такого органу чи системи, на яку б ягода не чинила позитивний вплив.
Проте завжди є одне чи кілька «але». Користь ягоди залежить від її кількості – лікарі радять споживати приблизно 100-150 грамів на день, та хронічних захворювань людини.
ПРИ ХВОРОБАХ ШЛУНКУ. Слід з обережністю споживати полуницю при хворобах шлунково-кишкового тракту. Якщо у вас гастрит, виразкова хвороба шлунку, панкреатит, запальні захворювання кишківника, то вживати ягоду можна тоді, коли хвороби не у стадії загострення. Речовини, що містяться у полуниці, можуть подразнювати органи травлення.
ПРИ ПРОБЛЕМАХ З ПЕЧІНКОЮ. На жаль, при холециститі, цирозі печінки та гепатиті від споживання полуниці краще відмовитися.
Виявляється, що улюблене поєднання полуниці з вершками є не дуже корисним. Річ у тім, що жирні молочні продукти у поєднанні з полуницею підвищують холестерин. Краще поєднувати полуницю з натуральним йогуртом – і дешевше, і пробіотики у йогурті додатково підтримують кишківник.
Інше популярне поєднання – полуниця плюс шоколад, на думку лікарів, теж не є корисним. У ягоді є оксалати, які можуть знижувати засвоєння кальцію організмом, які також є і у шоколаді, шпинаті, буряку та горіхах, тож поєднувати їх не варто.
Варення з полуниці, звісно, смачне і так радує взимку. А ось користі з нього небагато. Краще, якщо у вас є така можливість, ягоди заморожувати або сушити (в’ялити).
Вам буде цікаво:
Магнітні бурі – це періоди, коли багато людей відчувають погіршення самопочуття, виникають проблеми зі здоров'ям.…
Дехто не підозрює, що має право не платити за "комуналку" – розповідаємо, як це зробити…
Пенсійний фонд вимагає нову заяву, без якої виплати можуть зупинити. Що це за документ і…
У серпні внутрішньо переміщених осіб чекають не лише нові види соціальної підтримки, а й ретельні…
Законопроєкт, про який давно забули, знову на столі в депутатів. Чим він може обернутися для…
Щоб капуста не втратила смак і довго лежала в погребі, добрива треба вносити до певного…