Статті

Подвійне оподаткування: що потрібно знати українцям із доходами із США

Наприклад, компанія Google (в т.ч. та Youtube) при заповненні вами податкової форми у них на сайті автоматично враховує подвійне оподаткування та закриває всі питання без вашої участі. В іншому ж, самостійно розв’язати це питання може бути непросто. Розібратися з тим, як працюють податки у США для українців, допоможе компанія 4B.

Що така угода про уникнення подвійного оподаткування

Між Україною та США діє угода, яка регулює, яка країна і за якими ставками може оподатковувати різні види доходів. У деяких випадках потрібно платити тільки в одній країні, в інших — в обох, але з можливістю зарахування податку, вже сплаченого за кордоном.

Наприклад, якщо ви працюєте віддалено на американську компанію, але живете в Україні, ваш дохід може оподатковуватись лише в Україні. Дивіденди та роялті, навпаки, оподатковуються в США (за ставкою до 15% та 10% відповідно), але ця сума може бути зарахована в Україні при поданні податкової декларації.

Які доходи підпадають під дію угоди

  • Зарплата. Якщо ви найманець, але працюєте в США менше ніж 183 днів на рік і ваш роботодавець не американська компанія — податок зазвичай сплачується лише в Україні.
  • Фріланс. Якщо ви не маєте постійного представництва у США, податок сплачується в Україні. Інакше потрібно платити його у США.
  • Дивіденди, відсотки, роялті. Ці доходи оподатковуються у США (до 15% або 10%), але сплачені суми можна зарахувати до української декларації.

Щоб застосувати пільги, слід підтвердити резидентство в Україні довідкою з податкової. Її можна пред’явити американській стороні, ніж платити зайвого.

Для отримання більш детальної інформації та практичних порад з питань оподаткування доходів із США рекомендуємо звертатися до фахівців з міжнародного податкового права. До таких фахівців можна зарахувати компанію 4b.ua. Тут не лише консультують, а й надають послуги повного супроводу.

Як працює залік податку

Українська податкова дозволяє зарахувати податок, сплачений за кордоном, але не більше, ніж ви заплатили б із цього ж доходу в Україні. Наприклад, якщо ви сплатили у США 10% із дивідендів, а в Україні ставка 9%, то зачитується лише 9%. При цьому обов’язково потрібно подати декларацію та додати документи, що підтверджують: довідки від IRS, платіжки, декларації.

Висновок

Якщо ви працюєте зі США — важливо заздалегідь розуміти, де і скільки доведеться платити. Угода між країнами дозволяє уникнути подвійних виплат, але лише за дотримання формальностей: довідка про резидентство, подання декларації, документи про податки до США. Щоб не заплутатися, краще консультуватися з податковими фахівцями — якщо суми доходів значні.


*на правах реклами

Новое на сайте

  • Статті

Чи можна використовувати пантенол під час опіків – для багатьох це буде справжнім відкриттям

У розпал літа сонячні опіки — поширене явище. Багато хто намагається швидко зняти біль за…

15/07/2025 10:10
  • Новини

Інакше не зарахують: Нафтогаз оголосив правила оплати газу

Через банальні помилки в платіжках кошти можуть не зарахуватися, а ви – отримаєте борг. І…

15/07/2025 09:23
  • Новини

Це «вбиває» ваш смартфон: 5 шкідливих звичок, яких слід позбутися

Навіть найдорожчий смартфон не витримає цих шкідливих звичок. Але більшість власників навіть не підозрюють, що…

15/07/2025 07:43
  • Новини

Густий домашній кетчуп із помідорів на зиму: будете їсти ложками – настільки він смачний

Кетчуп – улюблений соус багатьох українців. Його додають до м'ясних та овочевих страв, подають до…

15/07/2025 06:20
  • Новини

Стало відомо, яку пенсію виплачуватимуть особам з інвалідністю ІІІ групи у серпні 2025 року

У березні 2025 року в Україні відбулася чергова індексація пенсій. Виплати було збільшено на 11,5%.…

15/07/2025 05:30
  • Новини

Погода в Україні на вівторок, 15 липня

15 липня липнева спека місцями послаблюватиметься короткочасними дощами та грозами по регіонах країни.

14/07/2025 22:57