Згідно з діючими нормами, зарахування одного місяця стажу коштує 1760 гривень — це 22% від мінімальної заробітної плати, яка у 2025 році становить 8000 грн. Тобто рік стажу обійдеться у 21120 гривень.
Докупити стаж можуть усі громадяни України, старші 16 років, повідомляє видання Finteco. Проте основна категорія українців, які вирішують скористатися послугою, — люди передпенсійного віку, що тривалий час працювали за кордоном, або ті, хто мав перерви в офіційному працевлаштуванні.
Щоб розпочати процедуру, потрібно підписати договір з Пенсійним фондом України про добровільну участь. Це можна зробити онлайн — через особистий кабінет на порталі ПФУ, використовуючи КЕП, Дія.Підпис або GOV.ID.
Після заповнення форми та підтвердження даних, слід вибрати зручний спосіб оплати внесків — щомісячно або одразу за більший період. Крім того, щоб докупити пенсійний стаж громадянин може зареєструвати ФОП та сплачувати мінімальний єдиний соціальний внесок — це також дозволяє накопичувати страховий стаж. Важливо: навіть без фактичної діяльності ФОП дає право на зарахування місяців страхового стажу.
З 1 січня 2025 року для виходу на пенсію у 60 років українцям необхідно мати щонайменше 32 роки страхового стажу.
Купівля страхового стажу — один із найзручніших способів отримати право на пенсію у 60 років, навіть якщо не вистачає кілька місяців або років до необхідного мінімуму. Проте рішення про внесення добровільних платежів до Пенсійного фонду варто приймати з урахуванням особистої ситуації. Зокрема, врахувати розмір майбутньої пенсії.
У 2025 році вартість одного місяця стажу становить 1 760 грн (це 22% від мінімальної зарплати 8 000 грн). Якщо, наприклад, бракує лише одного чи декількох місяців, то сплативши цю суму, ви отримаєте повноцінне право на пенсію, яка може перевищувати внесену суму. У цьому випадку витрати окупаються з першої ж пенсійної виплати.
Громадянин самостійно обирає, як часто та в якому розмірі сплачувати добровільні внески — залежно від власних фінансових можливостей та бажань. Усі суми, що перераховуються до Пенсійного фонду, зараховуються за той місяць, коли кошти фактично надійшли на його рахунок.
Добровільні внески можна сплачувати не лише за себе, а й за іншу особу — за умови, що ця людина зареєстрована у Державному реєстрі застрахованих осіб та ще не отримує пенсію.
*на правах реклами
Погода в Україні на середу, 21 травня у східних областях, місцями у центральних, західних, південних…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня: як поводитися метеозалежним.
Святих Костянтина Великого і його матір Олену названо «рівноапостольними» за великі заслуги перед християнською Церквою.
До утворення здуття свіжого або старого лінолеуму може призвести безліч причин. Але в будь-якому випадку…
Чимало українських пенсіонерів, які не виїхали з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей і…
Багато літніх людей помічають, що ввечері ноги стають важкими, з'являється втома і ниючий біль. У…