Обирайте засоби, які не шкодять емалі. Інакше покриття стане пористим і накопичуватиме бруд.
Сода і мийний засіб
Змішайте 1 столову ложку соди з 1 столовою ложкою засобу для миття посуду. Утворену пасту нанесіть поролоновою губкою на поверхню ванни. Залиште на 15 хвилин. Потім спробуйте круговими рухами відчистити бруд за допомогою жорсткого шару поролонової губки.
Сода і оцет
Для складніших забруднень до 1 літра теплої води додайте 1 столову ложку соди та півсклянки оцту. Засіб розпиліть на всю поверхню ванни або нанесіть за допомогою ганчірки. На місця з найбільшими забрудненнями можна покласти змочену в засобі тканинну серветку. Через 15 хвилин приступайте до чищення.
Відбілювач
Цей засіб допоможе позбутися жовтизни. Але з ним потрібно працювати тільки в гумових рукавицях і не залишати на емалі надовго.
Кальцинована сода
У рівних пропорціях кальцинована із харчовою сода чинить хороший ефект. Додайте до суміші трохи теплої води, щоб отримати пасту. Нанесіть її на поверхню ванни. Абразивні часточки достатньо малі, щоб не шкодити поверхні, але вони ефективно чистять бруд. Якщо є вапняний наліт, варто воду замінити на оцет.
Увага! Фахівці не радять мити чавунну ванну концентрованими розчинами лугів або кислот, а також чистити металевими щітками або скребками.