Середа, 30 Квітня, 2025
ГоловнаЗдоров'яВесна - пора цвітіння: які рослини найнебезпечніші для алергіків

Весна – пора цвітіння: які рослини найнебезпечніші для алергіків

Этот материал также доступен на русском языке
Для кожної людини, яка страждає на алергію, є "свої" небезпечні рослини. У сезонної алергії на пилок три етапи.

Перший етап охоплює кінець березня – початок червня і називається «дерев’яний». Тоді цвітуть дерева: береза, вільха, сосна, клен, і концентрація пилку в повітрі значно підвищується.

У червні-липні настає другий період: буяють лугові трави та злаки.

Третій припадає на кінець літа – початок осені, коли цвітуть бур’яни (полин, амброзія, лобода). Багато людей вважають дуже алергенним тополиний пух, але це помилка. Пух збирає частинки пилку рослин, які, потрапляючи на слизову оболонку, викликають реакцію.

Влітку, коли вологість підвищена, часто виникає алергія на грибок. Буває, людина вважає, що в неї поліноз, але нежить продовжується і після закінчення небезпечного сезону, а обстеження «винуватця» не знаходить – тоді можна запідозрити реакцію на плісняву.

Я читала, що при алергії на пилок берези не можна їсти яблука. Який тут зв’язок?

– Це називається перехресною алергією. У пилку берези і більшості кісточкових рослин однаковий мажорний (який викликає алергію) білок. Тому у людини, яка реагує на пилок берези, може виникнути харчова алергічна реакція на яблука, черешню, абрикоси, сливи, персики – її запускає мажорний білок. Найчастіше «бідокурять» яблука, але вважається, що всі кісточкові можуть бути потенційними алергенами.

Алерголог Лариса Ярощук

Читайте також:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні