Питання читачки:
– У 90-ті роки я перенесла порожнинну операцію. Пам’ятаю, що в лікарні всім пацієнтам рекомендували приймати по столовій ложці кагору тричі на день перед їдою – нібито це сприяє кращому кровотворенню та підвищує гемоглобін. Це справді так?
Відповідає лікар-гематолог Станіслав Видиборець:
– Трохи якісного алкоголю покращує мікроциркуляцію крові, нормалізує травлення, стимулює апетит. Наприклад, 30-50 г горілки з такою ж кількістю сала, приправленого зубчиком часнику, не тільки посилює кровообіг, але й покращує відтік жовчі, знешкоджує надлишок недоокислених продуктів у тканинах: алкоголь дуже швидко згоряє сам і утилізує шкідливі речовини.
А вино є ще й універсальним природним антиоксидантом, який уповільнює окислення клітин і навіть старіння. Ви, напевно, знаєте, що французи, які п’ють багато вина, менше страждають на захворювання серця та судин.
Вино також корисне для крові, тому що містить багато органічних кислот, що покращують всмоктування заліза з їжею.
Хоча є й інша думка: деякі дослідники вважають, що сполуки, які містяться у вині, утворюють нерозчинні комплекси заліза, що погіршує його засвоєння.
На жаль, під час боротьби з алкоголізмом у колишньому СРСР було втрачено такий цікавий напрям, як лікування вином – енотерапію.
За матеріалами fakty.ua
Вам буде цікаво дізнатися:
В Україні провели чергову індексацію пенсій. Втім, частина пенсіонерів взагалі не отримали підвищення, а частина…
Росія продовжує обстрілювати мирні населені пункти України. У Генштабі ЗСУ детально розповіли про ситуацію на…
Порядок пенсійного забезпечення військовослужбовців визначають норми Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової…
15 квітня в Україні відзначають День кримінального розшуку, День фахівця з радіоелектронної боротьби, День боротьби…
Кому з українців потрібно обов’язково замінити пенсійне посвідчення. Ось що розповіли у Пенсійному фонді.
Жити під час війни - це бути сильним, мудрим і терплячим. А ще - вміти…