ГоловнаЗдоров'яПрищі на обличчі: що ховається за висипом на шкірі і як з...

Прищі на обличчі: що ховається за висипом на шкірі і як з ним боротися

Этот материал также доступен на русском языке
Досить поширена картина – обличчя, обсипане прищами. Чому висипання на обличчі не проходять? Як лікувати демодекоз? Наскільки захворювання загрожує наслідками? До відповідей та рекомендацій досвідченого дерматолога слід неодмінно прислухатися.

Питання читачки:

– Мене турбують прищі на обличчі, які не проходять. Чому?

Відповідає дерматолог Андрій Перехрестенко:

Шкіра – дзеркало внутрішніх органів

– Шкіра – це дзеркало внутрішніх органів, у якому відбиваються неправильне харчування з великою кількістю жирної та гострої їжі, зловживання алкоголем, недосипання, стреси. Гадаю, вам спочатку потрібно обстежитися – здати загальні аналізи крові та сечі, біохімічний аналіз крові (печінкові проби), зробити УЗД внутрішніх органів. Також лікар докладно розпитає вас, чим хворіли в дитинстві, які захворювання були у родичів, адже багато недуг передаються у спадок.

Поки що можна запідозрити, що висипання з’явилися через демодекоз – ураження шкіри мікроскопічним кліщем. Продукти його життєдіяльності викликають алергічну реакцію – подразнення та почервоніння шкіри, висипання, свербіж. Паразита, що мешкає на шкірі обличчя та повіках, не можна побачити неозброєним оком, тому для уточнення діагнозу потрібно робити зішкріб. Перед цим пацієнт три дні не повинен вмиватися, а також користуватися кремами, щоб не зняти зі шкіри улюблену їжу кліща – шкірне сало. Увечері напередодні аналізу корисно з’їсти шматочок сала або шоколаду: шкіра почне виробляти більше шкірного сала, кліщі краще – виходити з пір, і лікареві буде простіше взяти матеріал для аналізу.

Як можно заразитися на демодекоз

Заразитися на демодекоз можна при прямому контакті, рідше через одяг або постільну білизну. Багато вчених і лікарів вважають, що кліщ є практично у кожного з нас, просто перебуває в пригніченому стані і не розмножується. За певних обставин, припустімо, людина перенервувала або порушилася робота печінки, паразит активізується. Пацієнта турбують почервоніння очей, відчуття піску та запалення повік, кон’юнктивіт. В області чола, щік та носа з’являються характерні висипання – червоні або рожеві прищі.

Як лікується демодекоз?

– Хвороба іноді виникає на тлі зараження найпростішими (лямбліями) або глистами, застою жовчі, печінкових порушень, тому потрібна комплексна терапія. Якщо не лікувати проблеми внутрішніх органів, то місцеве лікування (зазвичай призначаємо бовтанку) буде ефективним лише під час застосування. Мине тиждень-два, і все може повернутися. Тому дерматологу бажано працювати разом з гастроентерологом, який призначить грамотне лікування внутрішніх органів, розробить дієту. Щоб зменшити відділення шкірного сала, рекомендуємо виключити алкоголь, солодку, жирну, гостру, солону їжу.

Також під час лікування під забороною будь-які теплові процедури: сауна, лазня, парові маски. Потрібно щодня міняти наволочки та постільну білизну, рушники, які бажано кип’ятити і прасувати.

За матеріалами fakty.ua

Читайте також:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні