Що таке самовільне будівництво?
В Україні самовільним вважається будівництво, якщо:
- вона була проведена на ділянці з цільовим призначенням, не призначеним для будь-якого будівництва;
- будівельні роботи розпочаті або завершені без отримання відповідних дозвільних документів;
- будівництво виконане з порушенням норм та правил.
Експлуатувати таке житло не можна, оскільки це є порушенням. Але навіть після завершення самовільної споруди її можна узаконити, отримавши всі необхідні документи. Для цього потрібно звернутися до юридичної компанії, фахівці якої в короткий термін допоможуть оформити всі документи. Більш детально з цією послугою можна ознайомитись на сайті адвокатського об’єднання «Консалтингова фірма «Домінанта» за посиланням: https://dominanta-law.com/nerukhomist-i-budivnytstvo. Також юристи компанії можуть провести первинну консультацію телефоном, розповівши, які перші кроки потрібно зробити для узаконення самобуду або дадуть відповідь на будь-які інші питання, що стосуються будівництва, а також купівлі або продажу житла.
Як узаконити самобуд?
Перше, з чого потрібно розпочати легалізацію самобуду — звернутися до юридичної компанії, яка надає відповідну послугу та зібрати первинний пакет документів. Він повинен включати:
- паспорт та ідентифікаційний код власника ділянки, на якій зведено незаконну будову;
- документи, що підтверджують право власності на ділянку.
Далі всі необхідні документи допоможуть в індивідуальному порядку підготувати юристи адвокатського об’єднання «Консалтингова фірма «Домінанта», яка надає всі необхідні юридичні послуги населенню вже понад 20 років. Дізнатися більш детально про компанію можна, перейшовши за посиланням: https://dominanta-law.com/yurydychna-kompaniya-dominanta.
Формування ціни за узаконення самобуду відбувається в індивідуальному порядку, оскільки залежить від багатьох факторів, наприклад:
- місце, де знаходиться ділянка, на якій зведено незаконне будівництво;
- наявність правовстановлюючих документів на земельну ділянку та іншої технічної документації;
- загальна площа будівлі, яку необхідно узаконити;
- рік побудови.
Легалізація самобуду – трудомісткий процес, що вимагає необхідних знань та умінь. Тому найкраще звернутися за допомогою до професіоналів, які проведуть усі роботи грамотно та у найкоротші терміни. Узаконивши самобуд і отримавши на нього всі необхідні документи, ви зможете повноцінно користуватися нерухомістю, не переживаючи про те, що вона може бути знесена.
*на правах реклами