До редакції звернулася Марія Кацан із Києва. Вона мешкає в кооперативному будинку, де голова кооперативу запровадила два додаткові платежі: «накопичувальний фонд» та «облаштування прибудинкової території».
Читачка хоче знати, що це за послуги і як вони можуть вплинути на отримання субсидії.
Щоб розібратися у цьому питанні, слід звернутися до голови кооперативу із запитом щодо структури послуги «накопичувальний фонд». Варто дізнатися:
чи передбачено цей платіж у статуті та договорі кооперативу;
яким пунктом регулюється цей внесок;
чи є фіксована сума внеску;
на які саме потреби використовуються ці кошти?
Також можна переглянути рішення загальних зборів співвласників, де затверджено тариф на утримання будинку. Важливо з’ясувати, чи передбачено окремі внески на ремонтний або накопичувальний фонд для квартир та нежитлових приміщень.
Так само ви маєте право письмово звернутися до голови кооперативу із запитом, що входить до послуги «облаштування прибудинкової території» та як вона надається. Вам мають надати документально підтверджену відповідь.
До речі, голови ОСББ також мають надавати обгрунтовані відповіді щодо послуг з утримання будинку та прибудинкової території.
Відповідно до статті 13 Закону «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку», редакція від 10.11.2023 (далі – Закон), якщо управління будинком передано управителю, усі платежі повинні бути обґрунтовані договором між об’єднанням співвласників та управителем.
Згідно зі статтею 14 цього ж Закону, кожен співвласник має право отримувати інформацію про діяльність об’єднання, включно з фінансовими звітами, витратами та обґрунтуванням тарифів. Тому, якщо голова кооперативу не може документально підтвердити доцільність платежів, їх можна оскаржити в установленому порядку.
Відповідно до статті 20 Закону, розмір внесків співвласників розраховується пропорційно до площі їхньої квартири або нежитлового приміщення. Якщо ці внески затверджено загальними зборами, їх слід оплачувати.
Проте наявність заборгованості за комунальні послуги може вплинути на отримання субсидії. Для збереження права на субсидію необхідно погасити борг або укласти договір про його реструктуризацію і подати документ до Пенсійного фонду.
Якщо ви не погоджуєтеся з роботою кооперативу, тарифами або його діяльністю, ви маєте право:
вимагати документального підтвердження платежів;
оскаржити дії голови кооперативу в суді.
Вас також можуть зацікавити новини:
При виборі тротуарної плитки більшість покупців насамперед звертають увагу на зовнішній вигляд: форму, колір, фактуру.…
Тепла погода чи знову заморозки і сніг? Чого очікувати українцям у суботу? Синоптики зробили детальний…
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Домашня ковбаса готується дуже просто і швидко! Не вірите? Переконайтеся в цьому самі!
Полуниця може бути красивою, стиглою, але на смак – як лимон? Розповідаємо, як цього уникнути.
Комунальні тарифи в Україні продовжують зростати. Зокрема, виріс тариф на прибирання прибудинкової території. Та чи…