Редакційна пошта приносить сотні листів. В основному вони стосуються найважливіших проблем для пенсіонерів – підвищення виплат або отримання соціальної допомоги.
Серед них є і ті, в яких ви, дорогі наші читачі, розповідаєте про те, що вас хвилює, висловлюєте свою думку і ділитеся творчістю. Ми вдячні вам за довіру і продовжуємо нашу традиційну рубрику «Огляд листів».
Раніше ми писали, чи не залишаться люди з інвалідністю без виплат через проваджену реформу МСЕК.
Чи зменшать виплати людям з інвалідністю?
Через невеликі виплати багатьом пенсіонерам, які мають інвалідність, доводиться працювати. Нещодавно до редакції звернувся С. Недригайло, який мешкає в Миколаєві. Читач просить надати роз’яснення з такого питання:
«Людина, яка одержує пенсію за віком та одночасно страхові виплати за інвалідністю (безстрокова ІІІ група інвалідності у зв’язку з профзахворюванням, втрата працездатності — 50%), продовжує працювати. Чи припиняться регресні виплати у зв’язку з тим, що людина працює, згідно з новими правилами, які нібито набрали чинності з 1 січня 2025 року».
Надати пояснення ми попросили нашого консультанта з пенсійних питань Сергія Коробкіна. І він відповів, що обмеження пенсійних або соціальних виплат з 1 січня 2025 року для тих, хто працює, наразі не ухвалювалося.
Певні обмеження (а не скасування) щодо страхових виплат для тих, хто матиме стійке часткове обмеження працездатності, передбачено законопроєктом про реформування системи соціального страхування. Попередньо закон мав набути чинності з 1 липня 2025 року.
Але заступниця міністра соцполітики Дарина Марчак повідомила, що реформа стосуватиметься тільки тих застрахованих осіб, які зіштовхнуться з важкою хворобою або травмою після 1 січня 2026 року.
Загалом в Міністерстві соцполітики наполягають, що вже призначені пенсійні та страхові виплати по інвалідності (так званий регрес) для тих, кому інвалідність встановлена безстроково, скасовуватися або зменшуватися не будуть.
Читайте також: