пенсионер ищет работу
Відповідно до статті 26 Кодексу законів про працю України (КЗпП), редакція від 01.01.2025, угода про випробування повинна бути закріплена наказом (розпорядженням) про прийняття на роботу. Під час випробувального терміну на працівників поширюється законодавство про працю.
Згідно з частиною 2 статті 2 Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (редакція від 24.12.2023), під час воєнного стану умова про випробування може встановлюватися для будь-якої категорії працівників.
Тож, фактично випробувальний термін можна вважати законним, якщо його встановлення погоджено між роботодавцем та працівником.
Відповідно до статті 28 КЗпП, якщо строк випробування завершився, а працівник продовжує працювати, він вважається таким, що успішно пройшов випробування. Надалі розірвання трудового договору є можливим лише на загальних підставах.
У разі звільнення під час випробування працівник може звернутися до суду з позовною заявою. Вимоги можуть включати:
Якщо у вас є оголошення про вакансію та вимоги до неї, додайте його до позовної заяви. Порівняйте ці вимоги з фактичними обов’язками, які виконувалися на роботі. Часто вимоги до працівників під час співбесіди можуть суттєво відрізнятися від тих, що висуваються у процесі виконання роботи.
Вас також можуть зацікавити новини:
Огірки, посаджені через розсаду, дозволяють зібрати більш ранній врожай. Але досвідчені городники знають, що при…
На всій території нашої країни очікується літній характер погоди з високими температурними показниками та малохмарним…
Магнітні бурі серйозної небезпеки не несуть, але можуть ускладнити життя тим, хто має проблеми зі…
Підвищення температури на планеті може спричинити різке зростання кількості психічних розладів до 2050 року. Вчені…
Колись мертва зона сьогодні дивує життям. На території Чорнобильського заповідника зафіксували найбільше стадо благородних оленів…
Пенсії в Україні виплачуються через відділення Укрпошти чи через банки. Пенсіонери можуть самі обирати зручний…