пенсионер ищет работу
Відповідно до статті 26 Кодексу законів про працю України (КЗпП), редакція від 01.01.2025, угода про випробування повинна бути закріплена наказом (розпорядженням) про прийняття на роботу. Під час випробувального терміну на працівників поширюється законодавство про працю.
Згідно з частиною 2 статті 2 Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (редакція від 24.12.2023), під час воєнного стану умова про випробування може встановлюватися для будь-якої категорії працівників.
Тож, фактично випробувальний термін можна вважати законним, якщо його встановлення погоджено між роботодавцем та працівником.
Відповідно до статті 28 КЗпП, якщо строк випробування завершився, а працівник продовжує працювати, він вважається таким, що успішно пройшов випробування. Надалі розірвання трудового договору є можливим лише на загальних підставах.
У разі звільнення під час випробування працівник може звернутися до суду з позовною заявою. Вимоги можуть включати:
Якщо у вас є оголошення про вакансію та вимоги до неї, додайте його до позовної заяви. Порівняйте ці вимоги з фактичними обов’язками, які виконувалися на роботі. Часто вимоги до працівників під час співбесіди можуть суттєво відрізнятися від тих, що висуваються у процесі виконання роботи.
Вас також можуть зацікавити новини:
У понеділок на погоду впливатиме циклон на ім'я Karlheinс із центром над Польщею. Тому в…
Магнітні бурі можуть негативно впливати на здоров'я людей. Попередження про магнітні бурі допомагають контролювати фактори…
Новий тиждень обіцяє емоційні глибини та внутрішню правду. Настав час розібратися в почуттях та бути…
У червні 2025 року Пенсійний фонд зафіксував рекордну офіційну зарплату – понад 22 тисячі гривень.…
Запечені буряки з ніжною курячою начинкою та ароматними спеціями — це не просто закуска, а…
Часто багато пенсіонерів відмовляються від операції із заміни колінного або кульшового суглоба через непомірно високу…