Неділя, 12 Січня, 2025
ГоловнаРізнеРозвінчуємо фейки: в Одесі стоятиме пам'ятник Зеленському замість монумента Пушкіну

Розвінчуємо фейки: в Одесі стоятиме пам’ятник Зеленському замість монумента Пушкіну

Этот материал также доступен на русском языке
Для того щоб викликати зневіру або паніку серед українців, російська пропаганда постійно поширює брехливу інформацію - фейки.

Про що брешуть російські окупанти

 Ось найбільш абсурдні з останніх фейків росіян.

Пам’ятник Зеленському замість монумента Пушкіну

Одеська облрада нібито проголосувала за встановлення пам’ятника Зеленському замість монумента Пушкіну.

Питання демонтажу пам’ятника Пушкіну на Приморському бульварі в Одесі в рамках Закону про деколонізацію стало приводом створення чергового фейку від російських пропагандистів.

Мережею поширилася інформація про те, що нібито депутати Одеської облради проголосували за встановлення пам’ятника Зеленському замість монумента Пушкіну.

Такий допис із доданням «фрагменту» з онлайн-трансляції із сесійної зали Одеської облради опублікував російський телеграм-канал «Укропский фреш». Поширила цю «інформацію» соцмережа «ВКонтакте».

Спростування

Дійсно, у вересні 2024 року на сайті Одеської міської ради було оприлюднено проєкт рішення виконкому, згідно з яким в Одесі планують демонтувати 19 пам’ятників, серед яких є й пам’ятник Пушкіну на Приморському бульварі.

Пропагандисти стверджували, що рішення про встановлення пам’ятника Зеленському було ухвалено одностайно на 24 сесії Одеської обласної ради. Тож експерти вирішили перевірити онлайн-трансляцію, фрагмент якої використали фейкороби.

Вони дійсно знайшли той самий момент трансляції. Але на оригінальному відео голова засідання звертається до депутатів лише з пропозицією визначитися з порядком денним. Отже, фрагмент, поширений пропагандистами, це поєднання справжнього відео та штучного інтелекту, за допомогою якого було відтворено голос з іншим текстом.

***

А ми вкотре нагадуємо: не вірте усім новинам, що поширюються соціальними мережами. Перевіряйте інформацію в офіційно зареєстрованих медіа. До того ж – послуговуйтеся головним правилом, яке допомагає відрізнити правду від брехні: що більше емоцій викликає новина, то більшою є ймовірність, що це фейк.

Підготувала Вероніка Поліщук

Раніше ми писали:

Розвінчуємо фейки: про що брешуть російські окупанти

Тисячі покалічених українських доль і байки про Новоросію: про що бреше Кремль

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні